Антикризовий менеджмент

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Антикризовий менеджмент
Код дисципліни
ВБ 4.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: теоретико-методологічні основи антикризового менеджменту в суспільному розвитку; види державного регулювання кризових ситуацій; технології антикризового менеджменту, особливості управління персоналом в умовах надзвичайних ситуацій, технології попередження та розв’язання конфліктних ситуацій Вміти аналізувати стан та проблеми розвитку регіонів України та країн світу в контексті антикризового менеджменту;аналізувати внутрішні та зовнішні причини кризових ситуацій в управлінні територіями, етапи прояву кризи в системі публічного управління; визначати систему стратегічних цілей виходу з кризи, розробляти шляхи та заходи виходу з кризи автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні та/або управлінські рішення чи надані пропозиції/рекомендації, які можуть впливати на формування антикризової політики у суспільному розвитку.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні засади економічної теорії, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади; специфіку організації діяльності в системі місцевого самоврядування. 2. Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації щодо соціально-економічного розвитку територіальних утворень, показників діяльності органів публічної влади, працювати з національними і міжнародними базами даних. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Сутність, зміст та особливості антикризового менеджменту рівні Тема 2. Система ризиків в антикризовому управлінні, основні фактори антикризового управління Тема 3. Зумовленість та сутність криз у системі публічного управління Тема 4. Механізми здійснення державної влади і кризи системи управління. Тема 5. Порядок введення та припинення дії надзвичайного стану в Україні. Тема 6. Зарубіжний досвід антикризового управління. Тема 7. Тенденції виникнення, розвитку та технології діагностування кризових явищ в регіоні Тема 8. Технології антикризового менеджменту Тема 9. Інновації та інвестиційна політика в антикризовому управлінні Тема 10. Управління персоналом в умовах криз
Рекомендована та необхідна література
1. Антикризове управління економічним розвитком регіонів: колективна монографія / За ред. Н. С. Іванової. Кривий Ріг : Видавництво Р. А. Козлов, 2019. 226 с. URL:: http://elibrary. donnuet.edu.ua/id/eprint/1340 2. Білорус Т.В. Практикум з менеджменту: навчальний посібник. К .: Київський національний університет имені Тараса Шевченка, 2020. 18с. 3. Краснокутська Н.С., Нащекіна О.М., Замула О.В. та ін. Менеджмент : Навчальний посібник Харків : «Друкарня Мадрид», 2019. 231 с. 4. Кривов'язюк І.В. Антикризове управління підприємством: навч. посібник. К.: Кондор, 2018. 366.с. 5. Кульчій І. О. Антикризове управління : навч. посіб. Полтава: ПолтНТУ, 2016. 120 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.3), що складає 25 % від загальної оцінки за семестр та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1 –2.4; комунікація 3.1 – 3.2; автономія 4.1 – 4.3), що складає 75 % загальної оцінки за семестр. – семестрове оцінювання (МАХ – 80 балів / MIN – 48 балів): – підсумкове оцінювання Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх практичних занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська