Лінгвістичний ресурс інтернет-комунікації

Освітня програма: Українська філологія та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лінгвістичний ресурс інтернет-комунікації
Код дисципліни
ВБ1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. ПРН6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН10. Збирати й систематизувати мовні, літературні факти, створювати та інтерпретувати тексти різних стилів і жанрів (у межах спеціалізації 035.01 українська мова та література). ПРН14. Створювати, аналізувати й редагувати тексти різних стилів та жанрів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати диференційні критерії розрізнення інтернет-комунікації з-поміж інших електронних видів комунікації. Вміти здійснювати фаховий аналіз медійного інтернет-тексту з погляду сучасних методів лінгвістичного аналізу текстів різних видів комунікації. Володіти елементарними навичками комплексної лінгвістичної експертизи інтернет-текстів з увагою до їх стилістичного ресурсу та впливу на реципієнта.
Зміст навчальної дисципліни
Аналізуються стильові та жанрові характеристики інтернет-комунікації, детально розглядаються типи інтернет-текстів у сучасному медіадискурсі з увагою до екстра- та інтралінгвальних особливостй віртуальної комунікації. Звернено особливу увагу на принципи й методи лінгвістичної роботи з інтернет-текстами як інформаційними мультиплатформами, що розглядаються в сучасних актуальних парадигмах медіалінгвістики.
Рекомендована та необхідна література
1. Крейг Р. Інтернет-журналістика: Робота журналіста і редактора у нових ЗМІ / Переклад А. Іщенка. – К. : «Києво-Могилянська академія», 2007. 2. Медіалінгвістика : словник термінів та понять / Л.І. Шевченко, Д.В. Дергач, Д.Ю. Сизонов / За ред. Л.І. Шевченко. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. 3. Почепцов Г.Г. Коммуникативные технологии ХХ века. – М. : Рефл-бук, 2000. 4. Чемеркін С.Г. Українська мова в Інтернеті: позамовні та внутрішньоструктурні процеси. – К., 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни