Ділова мова в академічній лінгводидактиці

Освітня програма: Українська філологія та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Ділова мова в академічній лінгводидактиці
Код дисципліни
ВБ1.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Упевнено володіти українською діловою мовою для реалізації письмової комунікації у професійній та офіційно-діловій сфері ПРН8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення лінгводидактики ПРН10. Збирати й систематизувати мовні факти української ділової мови, створювати та інтерпретувати тексти різних жанрів офіційно-ділового стилю. ПРН16.Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з обраної філологічної галузі для виконання складних завдань і розв՚язання проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПРН22.1 Знати основні види ділової документації, зокрема тієї, що перебуває в обігу в системі вищої освіти, уміти створювати чи редагувати документи усіх класифікаційних груп.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття щодо мови як системи. Вміти аналітично працювати з літературою, аналізувати тексти. Володіти елементарними навичками моделювання текстів усної та писемної форми.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальну діяльність спрямовано на засвоєння комплексу теоретичних засад, на яких ґрунтується сучасна українська лінгводидактика, на визначення місця і ролі української ділової мови у формуванні мовної особистості здобувачів вищої освіти, на специфіку теоретико-методичного підґрунтя, що лежить в основі формування культури ділової комунікації та мовно-мовленнєвої офіційно-ділової компетенції, що дасть змогу забезпечити майбутніх філологів належним лінгвістичним інструментарієм для подальшої самостійної діяльності, на характеристику моделювання вивчення ділової мови у сучасних вишах.
Рекомендована та необхідна література
1. Aндрєєвa T. Комунікативна граматика в сучасній українській лінгводидактиці. Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика, 2019. № 37. С. 141–156. Режим доступу: https://apultp.knu.ua/index.php/APULTP/article/view/10 2. Груба Т. Л. Інтегративна сутність мовної особистості у контексті нового змісту навчання української мови. Педагогіка вищої школи: методологія, теорія, технології. Т. III. Київ: Педагогічна преса, 2010. № 3 (38). С. 78–83. 3.Дика Н. М. Реалізація концепту мовної особистості у сучасній лінгводидактиці. Педагогічний процес: теорія та практика, 2016. Вип. 2. С. 32–36. 4.Загнітко А. П. Українське ділове мовлення: фахове і нефахове спілкування : [навч. посіб.] / А. П. Загнітко, І. Г. Данилюк. – Донецьк : БАО, 2010. – 480 с. 5.Зубков М. Г. Сучасна українська ділова мова: Підруч. для вищ. та серед, навч. закладів / М. Г. Зубков. – 9-те вид., доп. та перероб. – X. : ФОП Співак Т. К., 2011. – 400 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи та критерії оцінювання
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни