Вчимося навчати німецької мови

Освітня програма: Міжкультурна германістика (німецька та англійська мови)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вчимося навчати німецької мови
Код дисципліни
ВБ 1.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПРН 1, 3, ПРН 4, ПРН 19.1, ПРН 20.1, ПРН 21.1, ПРН 22.1 Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу передбачає володіння навичками самостійної роботи, а також роботи в команді, вміння вести зважену дискусію, обґрунтовувати власну точку зору та виконувати комплексні завдання. 2. Володіння німецькою мовою на рівні не нижче C1. 3. Вміння працювати на базі платформи moodle.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна передбачає теоретичне та практичне опанування студентами сучасною методикою викладання німецької мови як іноземної. Курс складається з лекційних, практичних та самостійних занять, які покликані занурити студентів у сучасний інтерактивний підхід до викладання німецької мови як іноземної та підготувати до експериментальної частини - практично-дослідного проекту РЕР ( РЕР – Praxiserkundungsprojekt). В основі теоретичної та практичної підготовки до проведення експерименту є матеріали курсу підвищення кваліфікації серії DLL (Deutsch lehren lernen) 6 «Curriculare Vorgaben und Unterrichtsplanung». Опрацювання першої частини здійснюється на платформі moodle, експеримент проводиться в групах першого та другого курсу за спеціальністю «Германські мови та література» (спеціалізації «філологія» та «переклад»). Опрацюванню передує підготовчий курс, наданий Інститутом Ґете в Україні «Propädeutikum», який має на меті термінологічну та технічну підготовку студентів до курсу DLL.
Рекомендована та необхідна література
Ende K., Grotjahn R., Kleppin K., Mohr I. Curriculare Vorgaben und Unterrichtsplanung. – Band 6 aus der Reihe DLL - Klett –Langenscheidt, Goethe-Institut München – 2022. 152 S. https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/dll.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання інтерактивних завданя на платформі Moodle планування, реалізація та презентація індивідуального практично-дослідного проекту РЕР
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.2), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.2); (комунікація 3.); (автономність та відповідальність 4.), що складає 60% загальної оцінки. Детальну інформацію про оцінювання див. у робочій програмі дисципліни.
Мова викладання
німецька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології