Науково-дослідна практика (німецька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)

Освітня програма: Міжкультурна германістика (німецька та англійська мови)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Науково-дослідна практика (німецька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного й літературного матеріалу з німецької та англійської мов, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням класичних і новітніх методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу. ПРН 17, ПРН 18. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння німецькою мовою на рівні B2/C1 за шкалою Ради Європи, володіння письмовою та усною медіацією відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, наявність філологічної підготовки з теоретичних дисциплін лінгвістичного профілю відповідно до освітньо-наукової програми.
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідна виробнича практика з відривом від теоретичного навчання є важливою частиною професійної підготовки магістрів-філологів, які можуть надалі працювати в науковій, літературно-видавничій, освітній галузях; на викладацьких, науково-дослідних та адміністративних посадах у закладах вищої освіти. Практика відбувається протягом 6 тижнів 4 семестру (містить 6 кредитів, 180 годин).
Рекомендована та необхідна література
1. Кочан І. М. Українська наукова лексика: навч. посіб. Київ: Знання, 2013. 294 с. 2. Література. Теорія. Методологія / упор. і наук. ред. Д. Уліцької. Київ: ВД «Києво-Могилянська академія», 2006. 543 с. 3. Мазур О. В., Подвойська О. В., Радецька С. В. Основи наукових досліджень. Вінниця: Нова книга, 2013. 119 с. 4. Материнська О. В. «Основи наукових досліджень»: конспект лекцій. Донецьк: ДонНУ, 2007. 60 с. 5. Материнська О. В. Завдання для самостійної роботи студентів з курсу «Основи наукових досліджень». Донецьк: ДонНУ, 2007. 30 с. 6. Мацько Л. І., Кравець Л. В. Культура української фахової мови: навч. посіб. Київ: ВЦ «Академія», 2007. 360 с. 7. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): методичні рекомендації. Київ, 2020. 93 с. URL: https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Зміст практики 1. Написати (підготувати до друку) публікацію за темою магістерської роботи (з використанням бібліотеки центру німецької мови). За формою допускається підготовка публікації у вигляді статті або тез (альтернативно виступу на конференції). 2. Опрацювати теоретичну літературу в межах магістерської роботи і подати звіт у вигляді списку опрацьованих бібліографічних джерел та чернетки (частини, підпункту) теоретичного розділу магістерської роботи. 3. Експериментальна частина: здійснити соціолінгвістичний експеримент / альтернативно опрацювати / зібрати емпіричні дані для магістерського дослідження (або їх певну частину).
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі підготовки матеріалів практики. Завдання практики оцінюються в таких межах: 1. Написати (підготувати до друку) публікацію за темою магістерської роботи (з використанням бібліотеки центру німецької мови). За формою допускається підготовка публікації у вигляді статті або тез (альтернативно виступу на конференції) – 30 балів. 2. Опрацювати теоретичну літературу в межах магістерської роботи і подати звіт у вигляді списку опрацьованих бібліографічних джерел та чернетки (частини, підпункту) теоретичного розділу магістерської роботи – 20 балів 3. Експериментальна частина: здійснити соціолінгвістичний експеримент / альтернативно опрацювати / зібрати емпіричні дані для магістерського дослідження (або їх певну частину) – 30 балів Підготовка залікового звіту – 20 балів
Мова викладання
українська, німецька