Кваліфікаційна робота магістра

Освітня програма: Українська філологія та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. ПРН 5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН 8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства. ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти обраної філологічної спеціалізації. ПРН 10. ПРН 11. ПРН 12. ПРН 13. ПРН 14. ПРН 15. ПРН 16. ПРН 17. ПРН 18. ПРН 19.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати актуальні проблеми українського мовознавства чи літературознавства; уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі філології (лінгвістики та літературознавства), опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо тенденцій розвитку української мови та літератури; володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку та структурно-системного аналізу фахової літератури.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – написання і захист кваліфікаційної роботи магістра, що виявляє розвиток навичок науково-дослідницької роботи та фактичну відповідність рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики освітньої програми «Українська філологія та західноєвропейська мова» спеціальності 035 «Філологія», спеціалізації 035. 01 «українська мова та література» Кваліфікаційна робота магістра – це комплексний науково-дослідний проєкт студентів, спрямований на поглиблення спеціальних умінь та знань, аналітичне і творче застосування цих знань для розв’язання актуальних завдань українського мовознавства чи літературознавства. Робота подається екзаменаційній комісії у письмовому вигляді за затвердженою формою разом з іншими супровідними документами: пояснювальною запискою (стисле відображення загальної характеристики та основного змісту роботи); відгуку наукового керівника; рецензії. Публічний захист магістерської роботи відбувається у формі презентації з можливим використанням різних форм візуалізації доповіді (графіки, таблиці, рисунки та ін.) та застосуванням технічних засобів (слайди, мультимедійні проєктори, аудіо-, відеоапаратура, комп'ютери тощо). На публічному захисті оголошують відгук керівника проєкту та рецензію на магістерську роботу, а також студент дає відповіді на запитання членів комісії та на можливі зауваження керівника і рецензента. Магістерська робота оцінюється за 100-бальною шкалою з урахуванням суми балів, виставлених науковим керівником, рецензентом та атестаційною комісією згідно із затвердженими критеріями оцінювання.
Рекомендована та необхідна література
Еко Умберто. Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки / пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець, 2007. 224 с. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка https://www.knu.ua/pdfs/official/Polozhennia-pro-organizatsiyu-osvitniogo-procesu-11_04_2022.pdf/ Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів). Методичні рекомендації / За ред.Г. Семенюка. Київ, 2020.https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view Національний стандарт України: ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. Київ, 2016. 16 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультація наукового керівника, самостійна робота, написання магістерської роботи, створення презентації, підготовка пояснювальної записки Відгук наукового керівника, рецензія, захист магістерської роботи
Методи та критерії оцінювання
За результатами підготовки та публічного захисту кваліфікаційної роботи магістра здійснюється оцінювання відповідно до зазначених у робочій програмі критеріїв. Загальний результат визначається за сумою оцінок керівника, рецензента й екзаменаційної комісії і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Здобувачі вищої освіти, які сумарно набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, або більше до максимально допустимої оцінки 100 балів, отримують позитивну оцінку, встановлену за шкалою відповідності. Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку "незадовільно". Згідно з «Положенням про порядок створення та організацію роботи Екзаменаційної комісії у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка», перезахист тієї самої випускної кваліфікаційної роботи з метою підвищення оцінки не дозволяється.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни