Друга тюркська мова: практичний курс
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Друга тюркська мова: практичний курс
Код дисципліни
ДВС 1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення.
ПРН2. Упевнено володіти державною, турецькою, другою тюркською та англійською мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати своїх досліджень державною, турецькою та англійською мовами.
ПРН6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Друга тюркська мова: практичний курс» є складовою циклу професійної підготовки фахівців ступеня «магістр», і виступає частиною вибіркового блоку «Лінгвістика і друга тюркська мова». Перед вивченням цієї дисципліни студент має вже володіти глибокими знаннями з першої тюркської мови.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечити практичне оволодіння студентами різними видами мовленнєвої діяльності, тобтоо вільно оперувати діалогічним та монологічним мовленням у межах тематик, пройдених за весь період вивчення даної дисципліни; читанням та розумінням адаптованих текстів наукового, художнього, розмовного та суспільно-політичного стилів; формування навичок письмового мовлення та поступове перенесення головної уваги з формування мовленнєвих навичок на розвиток мовленнєвих вмінь. Дисципліною «Друга тюркська мова: практичний курс» забеспечує формування основних видів мовленнєвої діяльності другою тюркською мовою: читання, говоріння, письмо та аудіювання. Утворює комунікативні мовленнєві компетенції студентів: сприймання та розуміння елементарного дискурсу на слух, уміння спілкуватися на теми визначені програмою, розуміння тексту та здатність до відтворення прочитаного.
Рекомендована та необхідна література
1.Гаркавець О. Нарис кримськотатарської фонетики, морфології та правопису. URL: https://chtyvo.org.ua/authors/Harkavets_Oleksandr/Narys_krymskotatarskoi_fonetyky_morfolohii_ta_pravopysu/
2.Сеїт-Джеліль А. Ш. Qırımtatar tili. Ögretici kitap (Кримськотатарська мова. Самовчитель) / Абібулла Шевкійович Сеїт-Джеліль., 2021. 288 с.
3. Карашаєва Д.З. Посібник з кримськотатарської мови, базовий рівень «Tilim. Qırımtatar tili. Ders kitabı. A1» (для 1 курсу ОС «Бакалавр»). Київ: Видавництво «Майстер книг», 2020.107 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота, вправи, робота зі словниками, підготовка д/з, творчі та дослідницькі завдання.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки , що складає 60% загальної оцінки.
Оцінювання семестрової роботи:
1. Робота на семінарських заняттях: 10 - 15 балів.
2. Доповнення: 2 - 5 балів.
3. Модульна контрольна робота №1 та №2: 6 - 10 балів.
4. Іспит: 24 - 40 балів.
Мова викладання
Українська/кримськотатарська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Інна
Леонідівна
Полякова
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології