Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Педагогіка вищої школи та педагогічна майстерність викладача
Код дисципліни
ННД.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань і власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН21. Розробляти та удосконалювати програми навчальних дисциплін за спеціалізацією 035.068 «Філологія (східні мови та літератури (переклад включно), перша – турецька», навчальні та методичні матеріали. ПРН24. Застосовувати сучасні педагогічні методики і технології в організації навчально-виховного процесу та методичної роботи у вищій школі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: основи філософії та педагогіки, сутність основних понять, закономірностей, принципів, методів; специфіку ефективного спілкування та міжособистісної взаємодії у освітніх закладах; студент повинен вміти: творчо використовувати у навчальній, дослідницькій та викладацькій діяльності здобуті знання та навички основних регуляторів діяльності і поведінки особистості у колективі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни: формування у студентів професійно-педагогічної компетентності викладача ВШ; засвоєння знань, умінь і навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності, пов’язаної з ефективним проведенням лекцій, семінарських, практичних занять, успішною комунікацією та співробітництвом у підготовці фахівців закладів освіти. Програма дисципліни розкриває основні категорії педагогіки вищої школи, її принципи, методи, технології, теорію та практику формування професійно-педагогічної компетентності викладача. У ньому визначального значення набувають: рефлексія та самостійна робота студентів у вигляді створення критичного есе, колажу, проведення інтерактивної мультимедійної міні-лекції, розробки семінарського, практичного заняття.
Рекомендована та необхідна література
1. Анотований бібліографічний покажчик праць науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2013-2020 роки) / Укл. А. А. Марушкевич, Н. І. Головко, С. П. Балашова. Київ: ЦП «Компринт», 2020. 63 с. 2. Вимоги до особистості викладача вищої школи. URL: https://pidru4niki.com/70123/pedagogika/vimogi_osobistosti_vikladacha_vischogo_navchalnogo_zakladu 3. Кошечко Н. В. Методика викладання у вищій школі: Навч. посібник. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2013. 115 с. 4. Кошечко Н. В. Принципи, методи та технології навчання студентів ВНЗ з педагогічної конфліктології: загально-теоретичні (С. Х. Чавдаров) та сучасні емпіричні аспекти. Ніжин: ПП Лисенко М. М., 2018. С. 61-86.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, практичні заняття, самостійна робота, практичні завдання, підготовка презентацій, аналітичних матеріалів, доповідей, обговорення конфліктних ситуацій, проведення тренінгових вправ, обговорення рішень до ділових рольових ігор, практичних ситуацій, захист практичних завдань/
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: Усна відповідь, презентація: 6 - 10 балів. Виконання практичних: 3 - 5 балів. Критичне есе, творча робота: 3 - 5 балів. Контрольна робота: 6 - 10 балів. Іспит: 24 - 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни