Традиції тюркських народів

Освітня програма: Кримськотатарська філологія, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Традиції тюркських народів
Код дисципліни
ННД.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема ПРН8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства. ПРН10. Збирати й систематизувати мовні, літературні, фольклорні факти, інтерпретувати й перекладати тексти різних стилів і жанрів кримськотатарською мовою.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: "Професійна та корпоративна етика"; "Тюркська література в контексті сучасних літературознавчих течій"; "Комунікативні стратегії кримськотатарської мови". 2. Знання культурно-побутових особливостей окремих тюркських народів. 3. Володіння знаннями і уявленнями про традиції та звичаї тюркських народів.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з поняттями та ідіоматикою тюркських мов, ознайомити студентів з народнимизвичаями та ритуалами тюркських народів та відображеним в них традиційним світоглядом тюркських народів. Широке відображення у поняттях та ідіоматиці тюркських мов народних звичаїв та традицій, а також їхнє активне побутування в тюркських мовах зумовлює необхідність спеціального пізнання як самих цих звичаїв і традицій, так і їхніх світоглядних засад. Даний курс пропонує студентам набути такі знання передусім з мовних пам’яток тюркськими мовами, доповненими етнографічною та країнознавчою літературою. Заняття проводяться у вигляді практичних занять. Дисципліна завершується заліком.
Рекомендована та необхідна література
1.Байбурин А.К. Ритуал: свое и чужое // фольклор и этнография. Проблемыреконструкциифактовтрадиционнойкультуры. - Л: Наука. - 1990. 2.Богучарский Е.М. Мусульманскийэтикет. М.: РИПОЛ классик, 2010. 3.Жуковская Н. Л. КочевникиМонголии: Культура, традиции, символика: Учебноепособие. Москва: Восточнаялитература, 2008, 248 с. 4.Иманалиева Р.Б. Этнолингвистическиевопросыизучениясредстввыраженияпространственных представлений в казахскомязыке. - Алматы, 1989. 5.Льюис Р. ОсманскаяТурция. Быт, религия, культура. – М.: Центрполиграф, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; практичні заняття; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 60% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 40% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Робота на практичних заняттях: 16 - 24 балів. 2. Творчі та дослідницькі завдання: 12 - 20 балів. 3. Модульна контрольна: 18 - 36 балів. 4. Підсумкове оцінювання - залік: 14/20 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Іванович Галенко
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології