Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Російська мова та література (для іноземців) (мова навчання російська) / Русский язык и литература

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 12, 15, 17, 18 (повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми").
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння російською мовою на рівні, який дозволяє спілкуватися в усіх сферах діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом дисципліни є сучасна методологія науки, сукупність методологічних засобів науки, система організації науково-дослідницької діяльності в галузі філології, а також право інтелектуальної власності та комерціалізація результатів інтелектуальної діяльності. Дисципліна складається з трьох змістових модулів: «Методологія наукових досліджень», «Організація наукових досліджень в галузі філології», «Основи інтелектуальної власності».
Рекомендована та необхідна література
Баскаков А.Я., Туленков Н.В. Методология научного исследования: уч. пособие. Киев: МАУП, 2004. 216 с. Белов В.В., Виталиев Г.В., Денисов Г.М. Интеллектуальная собственность. Законодательство и практика его применения. Москва: Юристъ, 2002. 288 с. Гранкин В.П., Гранкин Д.В. Методология и организация исследований: учебное пособие. Мариуполь: ПГТУ, 2017. 168 с. Коваль И.Ф. Защита прав интеллектуальной собственности: учеб. пособ. Київ: ТОВ «Лазуріт – Поліграф», 2010. 300 с. Комарова З.И. Технология научных исследований в системной методологии современной лингвистики: учебное пособие. Екатеринбург: ФГБОУ ВПО «Урал. гос. пед. ун-т», 2016. 209 с. Никифоров А.Л. Философия науки: история и методология: уч. пособие. Москва: Дом интеллектуальной книги, 1998. 280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота.Логічні методи: індукція,дедукція, синтез, аналіз іпорівняння; метод спостереження за мовними явищами; класифікація,диференціація, аналізмовних явищ;когнітивний, свідомопрактичний метод; проблемно-пошуковий (евристичний) метод, дослідницька робота; інформаційно-рецептивний метод, робота з друкованими та електронними навчальними виданнями та інтернет-ресурсами; самостійна робота з довідковою літературою; методи розумової діяльності – навчальна дискусія, полеміка, диспут; методи контролю (самоконтролю, взаємоконтролю) і корекції (самокорекції, взаємокорекції).
Методи та критерії оцінювання
Оцінюваннязнань та вміньвідбувається систематично, упродовж семестру, відповідно до тематичного плану занять. У кінці кожного модуля проводятьсямодульніконтрольніроботи (загалом 3) з теоретичними та практичнимизавданнями на знанняметодологічногопідґрунтянауковогодослідження (МКР 1), на знанняособливостейорганізаціїнауковихдосліджень з філології (МКР 2), на знанняцивільно-правового законодавства у сферіінтелектуальноївласності (МКР 3).Проведення МКР 1 та МКР 3 можливе у формітестів. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни. При підсумковомуоцінюванні (залік, який виставляється за результатами поточного і модульного контролю) враховується теоретичната практична підготовка.
Мова викладання
російська