Комунікативні стратегії англійської мови

Освітня програма: Східнослов"янська філологія та англійська мова:теор.і пр.студ.:білор. та українська мови і літ.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комунікативні стратегії англійської мови
Код дисципліни
ННД 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
ПРН2. Упевнено володіти державною та іноземною (білоруською, англійською, чеською/хорватською) мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби білоруської, української, англійської мов та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями і школи в слов’янській (білоруській), українській та англійській лінгвістиці. ПРН11, ПРН14 Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті “Профіль програми”.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати теоретичні і практичні курси з англійської мови, які були передбачені програмою для 1-4 років навчання ОКР «бакалавр». - знати: основні мовознавчі поняття; принципи аналізу мовного матеріалу; особливості семантики, будови та функціонування одиниць усіх рівнів англійської мови; - вміти: застосовувати лінгвістичний інструментарій на практиці; володіти елементарними навичками добору, аналізу та інтерпретації мовленнєвих фактів; спілкування на лінгвістичні теми.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з положеннями теорії комунікації та опанування студентами підходів до вивчення текстів у різноманітних сферах спілкування; забезпечити фундаментальними знаннями про теоретичні засади англістики, методи і підходи до вивчення комунікації в англійській мові; продовжити роботу над формуванням у студентів англомовної комунікативної компетенції як сукупності знань, умінь і навичок, що забезпечують ефективну міжкультурну комунікацію в усній і писемній формах. Дисципліна спрямована на висвітлення основних понять теорії комунікації та її зв’язку з іншими дисциплінами, на вивчення видів комунікації (міжособистісна, корпоративна та масова), на ознайомлення з теорією міжкультурної комунікації та лінгвістичної антропології. Її вивчення дозволяє поглибити знання, отримані студентами у процесі оволодіння іншими предметами лінгвістичного циклу, дає можливість оволодіти навичками професійної діяльності у відповідних галузях.
Рекомендована та необхідна література
Алєксєєва І.О. Конфронтаційні тактики міжособистісного конфлікту (на матеріалі англомовної комунікації) // Лінгвістика ХХІ століття: нові дослідження і перспективи / НАН України, Центр наукових досліджень викладання іноземних мов. – К., 2012. – С.21-30 Алєксєєва І.О., Каптюрова О.В. Практикум з теоретико-практичного курсу англійської мови для студентів-магістрів. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 207с. Баранова К.С. Риторический анализ речевого поведения ведущих американских ток-шоу: дис…..канд.филол.наук: 10.02.04. – СПб., 2006. – 186с. Бацевич Ф.С. Основи комунікативної лінгвістики. – К.: Видавничий центр «Академія», 2004. – 342с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота, екзамен
Методи та критерії оцінювання
1 семестр: Усна відповідь, участь у дискусіях на лекціях і практичних заняттях, бліц-опитування, тести: 25/45 балів. Презентація: 11/15 балів. (10 балів за підготовку + 5 балів за захист). Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів). 2 семестр: Усна відповідь, участь у дискусіях на практичних заняттях, бліц-опитування, тести: 36/60 балів. Презентація: 12/20 балів. (10 балів за підготовку + 10 балів за захист). Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 47, максимум 80 балів) та підсумкового оцінювання – заліку (мінімум 13, максимум 20 балів).
Мова викладання
англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни