Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: "Зарубіжна література та англійська мова: теорія та методика навчання"

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 3.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 11, ПРН 20, ПРН 24. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна теоретична підготовка, здобута в межах бакалаврських освітніх програм.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам знання та вміння, що створюють необхідне організаційне та правове підґрунтя для здійснення фахової науково-дослідницької роботи, її презентації науковій спільноті, захисту і комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності на її результати. Дисципліна складається з трьох змістових модулів. Модуль «Методологія наукових досліджень» формує розуміння науки як дослідження, знайомить з конкретно-науковим, загально-науковим та філософським рівнями методології. Модуль «Методологія літературознавчих досліджень» знайомить студентів з проблемами методології сучасного літературознавства, з особливостями організації наукової роботи, з основними етапами проведення наукового літературознавчого дослідження з обов’язковим методичним компонентом. Модуль «Основи інтелектуальної власності» розкриває роль інтелектуальної власності як інтелектуального капіталу в соціально-економічному розвиткові суспільства та її місце в гуманітарній науці.
Рекомендована та необхідна література
Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. / І. Добронравова, О. Руденко, Л. Сидоренко та ін. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018. http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/Methodol.pdf Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Конверського. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. Павличко О., Материнська О., Тимченко Є. Мовознавча термінологія для германістів. Київ: Інтерсервіс, 2020. Капіца Ю., Ступак С., Жувака О. Авторське право і суміжні права в Європі. Київ: Логос, 2012. Основи інтелектуальної власності: навчальний посібник. А.Кодинець, Ю.Носік та ін.; за ред. О. Орлюк. Київ: Інтерсервіс, 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачені такі навчальні заходи, як усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях, презентація індивідуальних проєктів, бліц-опитування, тести. Заплановані наступні методи викладання: лекція, семінар, індивідуальні проєкти, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – залік. Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю охоплюють роботу упродовж трьох модулів (перший модуль оцінюється мін. 24/ макс. 40 балів, другий модуль 18/30 балів, третій модуль 18/30 балів) . У кінці першого та третього модулів проводяться модульні контрольні роботи. Сумарно форми підсумкового контролю становлять max 100/min 60 балів. Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт та тестів. Підсумкове оцінювання результатів навчання здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Застосовується шкала відповідності з оцінками: Зараховано: 60-100; Не зараховано: 0-59.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології