Педагогіка середньої школи та педагогічна майстерність вчителя
Освітня програма: "Зарубіжна література та англійська мова: теорія та методика навчання"
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Педагогіка середньої школи та педагогічна майстерність вчителя
Код дисципліни
ОК.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5. ПРН 15. ПРН 18. ПРН 22. ПРН 28.
Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне засвоєння змісту курсів ОК.04 «Професійна та корпоративна етика», ОК.05 «Психологія середньої школи», ОК.17 «Філософія освіти;
2) знання теоретичних основ структури психіки, факторів і основних механізмів формування особистості;
3) розуміння критеріїв ефективності педагогічної діяльності, сутності основних регуляторів діяльності і поведінки в групі і можливостей їх використання в роботі з академічною групою та окремими студентами.
Зміст навчальної дисципліни
У змісті дисципліни закладено формування професійно-педагогічної компетентності вчителя. Розкриваються основні категорії педагогіки середньої школи, її принципи, методи, технології. Виняткову увагу звернуто на відпрацювання вмінь, навичок проведення уроків різних типів, позакласних занять, що можливе за умов практичної діяльності, яка є принциповою для цього курсу. Визначального значення набувають: тренінгові вправи, рефлексія та самостійна робота студентів у вигляді створення критичного есе, колажу, інтерактивної мультимедійної міні-лекції.
Рекомендована та необхідна література
Барій М. Й., Ортинський В. Л. Основи психології і педагогіки: Навчальний посібник. К.: Центр учбової літератури, 2007.
Барбашова І.А Дидактика: навч. посібник для ст-тів ВНЗ / І.А. Барбашова. 2-е видання. Донецьк: Ландон-ХХІ, 2011.
Барбашова І.А Загальні основи педагогіки: навч. посібник для ст-тів ВНЗ / І.А. Барбашова. 2-е видання. Донецьк: Ландон-ХХІ, 2011.
Компетентнісно зорієнтована освіта: якісні виміри / В. О. Огнев’юк [та ін.]. Київ: Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2015.
Професійно-педагогічна компетентність науково-педагогічного працівника: навчальний посібник /А. А. Марушкевич, Н. М. Кузьменко, О. В. Плахотнік, Є. С. Спіцин, М. В. Жиленко/ за заг. ред. докт. пед. наук, проф. А. А. Марушкевич. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заходи: усні виступи, участь у дискусії, презентація виконання самостійних завдань, аналіз, виконання практичних завдань, контрольні завдання, рішення педагогічних задач, модульна контрольна робота.
Методи: лекція, семінарське заняття, підготовка аналітичних матеріалів, виступів, презентацій, підготовка доповідей, розв’язання практичних завдань, обговорення конфліктних ситуацій, обговорення рішень до практичних ситуацій, МКР.
Методи та критерії оцінювання
Опитування, виконання практичних завдань, презентація, рішення педагогічних задач, дискурс. 10 у повному обсязі володіє матеріалом, вільно та аргументовано його викладає, 9-8 – у достатньому обсязі, вільно його викладає, може не вистачати аргументації, 7-6 – загалом володіє, але не демонструє глибини знань, не спирається на навчальну літературу, матеріали, 1 – 5 – демонструє рівень знань-знайомств. Оцінка і аналіз результатів навчальної і самостійної діяльності. 5 глибоко та всебічно розкриває зміст, використовує обов’язкову та додаткову літературу, демонструє самостійність, достовірність проведеного дослідження; 4 демонструє самостійність та достовірність проведеної роботи; допускаються несуттєві неточності; 3 демонструє посередню активність у виконанні завдань; містить суттєві неточності; 2-1 балів – не в повному обсязі володіє матеріалом, несамостійність у виконанні завдань. МКР: за кожну правильну відповідь 1 бал. Іспит: мін. 24, мах 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Василівна
Плахотнік
Кафедра педагогіки
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра педагогіки
Факультет психології