Кваліфікаційна робота магістра з культурної антропології

Освітня програма: Культурна антропологія з фаховим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра з культурної антропології
Код дисципліни
ОК. 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів та смислів, а також критично оцінювати можливості іх інтерпретації для розв'язання суспільно значущих проблем. ПРН 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. ПРН 6. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних питань, презентації результатів досліджень та проектів. ПРН 8. Приймати ефективні рішення щодо розв'язання складних задач і практичних проблем культурного розвитку суспільства. ПРН 13. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження у сфері культурології, генерувати та перевіряти гіпотези,збирати докази та аргументувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення курсу магістранти мають володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру, знати джерела, становлення та особливості функціонування народної культури в Україні та світі. Уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі культурної антропології, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо особливостей культурного спадку нашої країни, традиційної культури етнічних спільнот України. Володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку; компаративного аналізу, опису та оцінки цінності об’єктів етнокультурного спадку.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – написання і захист кваліфікаційної (науково-дослідної) роботи магістра – розвиток навичок науково-дослідницького роботи та встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 034.Культурологія за ОП «Культурна антропологія з фаховим вивченням іноземної мови». Анотація. Кваліфікаційна робота магістра з культурної антропології представляє комплексний науково-дослідний проект студентів, спрямований на поглиблення спеціальних умінь та знань інноваційного характеру, аналітичне та творче застосування цих знань і продукування нових знань для вирішення складних спеціалізованих задач, розв'язання актуальних практичних проблем етнокультурології. Написання кваліфікаційної магістерської роботи передбачає вибір теми магістерського дослідження на першому році навчання, складання плану роботи спільно з науковим керівником (вибір предмета, розробка гіпотези, стратегії польового дослідження), апробацію зібраного матеріалу під час щорічної конференції молодих учених Інституту філології КНУ, аналіз та теоретичне осмислення зібраних даних і оформлення їх в кваліфікаційну магістерську роботу. Робота подається екзаменаційній комісії у письмовому вигляді за затвердженою формою разом із іншими супровідними документами: пояснювальною запискою (стисле відображення загальної характеристики та основного змісту роботи); відгука наукового керівника; рецензії. Публічний захист магістерської роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді (графіки, таблиці, рисунки та ін.) та застосуванням технічних засобів (слайди, мультимедійні проектори, аудіо-, відеоапаратура, комп'ютери тощо). На публічному захисті оголошуються відгук керівника проекту та рецензія на магістерську роботу, а також студент дає відповіді на запитання членів комісії та зауваження керівника і рецензента.
Рекомендована та необхідна література
Босик З.О., Снігирьова Л.М. Нематеріальна культурна спадщина: виявлення, ідентифікація, документування, звітність: науково-методичні рекомендації / авт.- уклад. Зоя Босик, Лілія Снігирьова. К., 2015. 52 с. Гарасим Ярослав. Національна самобутність естетики українського пісенного фольклору. Львів: НВФ «Українські технології», 2010. 376 с. Давидюк В. Первісна міфологія українського фольклору. Видання друге, доповнене й перероблене. Луцьк: Волинська обласна друкарня. 2005. 310 с. Дмитренко М. Українська фольклористика: проблеми методології. Монографія Київ, 2015. 364 с. Дунаєвська Л. Ф. Українська народна проза (легенда, казка). Еволюція епічних традицій. Видання 2-е, стереотипне. К.: ВПЦ «Київський університет». 2009. 304 с. Івановська О. Український фольклор: семантика і прагматика традиційних смислів. Підручник. Київ: ВПК «Експрес-Поліграф», 2012. 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
консультування наукового керівника, рецензування магістерської роботи, робота над магістерською роботою: узагальнення змісту предметної області у розрізі тематики магістерської наукової кваліфікаційної роботи, здійснення бібліографічного пошуку із застосуванням сучасних інформаційних технологій, застосовування сучасних методів наукового дослідження з культурної антропології, модифікація наявних методів згідно з поставленими у роботі завданнями, здійснення аналізу та систематизації отриманих у процесі дослідження/наукового експерименту/експертної оцінки результатів; узагальнення результатів дослідження та обґрунтування їх достовірності, оформлення здобутих результатів та роботи загалом відповідно до чинних вимог, презентація результатів свого дослідження та переконливе доведення його оригінальності, актуальності, новизни.
Методи та критерії оцінювання
Магістерська робота оцінюється за 100-бальною шкалою з урахуванням суми балів, виставлених науковим керівником, рецензентом та екзаменаційною комісією згідно із затвердженими критеріями оцінювання. Оцінка за написання кваліфікаційної наукової роботи магістра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника (Додаток А) відповідно до критеріїв оцінювання (до 10 балів макс.); 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії (Додаток Б) відповідно до критеріїв оцінювання (до 45 балів макс.) 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи (до 45 балів макс.), яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання (Додаток В), який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів макс.).
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни