Дослідницька практика (французька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)

Освітня програма: Італомовні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Дослідницька практика (французька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження та/або інноваційні розробки в галузі іспанського мовознавства та перекладу. ПРН 18. Презентувати результати свого дослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах на конференціях, круглих столах, семінарах тощо. ПРН 23.1 Використовувати спеціалізовані психологічні знання в організації основних видів діяльності у вищому навчальному закладі, застосовувати психологічні методи оптимізації навчально-виховного процесу.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння загальноосвітніх дисциплін («Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності; Професійна та корпоративна етика; Література першої мови) та фахових дисциплін («Комунікативні практики і перекладознавство; «Порівняльна типологія італійської та української мов»; «Теорія англійської мови»), що викладались протягом двох семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – набуття студентами професійних навичок та вмінь здійснення самостійної науково-дослідної роботи. Анотація. «Дослідницька практика» проводиться з відривом від теоретичного навчання у 3 семестрі магістратури впродовж 6 тижнів – відповідно до навчального плану освітньо-наукової програми «Італомовні студії та переклад, англійська мова». Предметом практики є поглиблення навичок самостійної наукової роботи, розширення наукового світогляду студентів, вміння визначати структуру та логіку магістерської кваліфікаційної роботи. Дисципліна спрямована на закріплення теоретичних знань у галузі іспанського мовознавства та перекладу, одержаних студентами під час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь у процесі професійної діяльності, оволодіння сучасними методами та формами науково-дослідної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Здобувачу наукового ступеня: Метод. рекомендації / Упоряд. С.В.Сьомін. – К.: МАУП, 2002. – 184 с. 2. Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник. – К.: ВД "Професіонал", 2004. – 206 с. 3. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: Навч. посібник. – К.: Кондор, 2006. – 206 с. 4. Подоляк Л.Г., Юрченко В.Г. Психологія вищої школи: Навчальний посібник для магістрантів і аспірантів. – К.: Дивосвіт, 2006. – 236 с. 5. П’ятницька-Позднякова І. С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. - 115 с. 6. Черній А.М. Дисертація як кваліфікаційна наукова праця: Посібник / За заг. ред. І.І. Ібадуліна. – К.: Арістей, 2004. – 232 с. 7. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науководослідницької діяльності: Підручник. – К.:Знання-Прес, 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заняття, індивідуальні завдання, виступи на конференціях, написання наукових статей, оформлення та захист звіту з практики.
Методи та критерії оцінювання
За результатами науково-дослідної практики проводиться диференційований залік, який відбувається відкрито перед членами комісії. Атестація проводиться на підставі письмового звіту та щоденника з практики та відгуку керівника практики. Оцінка визначається з урахуванням своєчасності подання необхідних документів з практики, якості підготовленого звіту, виконання індивідуального завдання, рівня знань та рівня захисту студента за чотирибальною диференційною шкалою та шкалою ЕСТS, яка характеризує успішність студента.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни