Організація роботи вчителя-філолога в міжнародних проектах (англійською мовою)

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури та іноземної мови в старшій профільній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Організація роботи вчителя-філолога в міжнародних проектах (англійською мовою)
Код дисципліни
ОК 17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 12. Знати теоретичні засади організації міжнародної науково-дослідницької діяльності в галузі освіти і провадити наукові дослідження на їх основі. ПРН Ав. 1.Здатність адаптуватись до нових ситуацій та умов освітнього процесу, приймати рішення в ситуаціях навчального процесу. ПРН Ав. 3. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи та досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни магістранти повинні: - мати базові знання з педагогіки, психології, методики навчання мов у старшій профільній школі; - володіти українською мовою педагогічного дискурсу та англійською мовою на рівні В2 +. - уміти застосовувати комунікативні стратегії англомовного академічного дискурсу та спілкуватися з учнями та колегами у професійних ситуаціях українською та англійською мовами; - мати практичний досвід вчителя-філолога в середній школі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна покликана сформувати вмагістрантів знання комунікативних компонентів системи проєктної роботи, методичних прийомів залучення учнів до роботи в шкільних проєктах, забезпечити магістрантам знання підходів, принципів, методів і форм навчання англійського мовлення, необхідних для успішного шкільного проєкту. Практичну частину дисципліни становить комплекс вправ та мовленнєвий тренінг, метою яких є формування усних і писемних умінь у жанрах англійського мовлення. Дисципліна складається з п’яти модулів: 1 – «Проєктна діяльність і проєктне навчання / Projects and Project-Based Learning», 2 – «Вибір проєкту на міжнародних платформах. Going global with classroom projects», 3 «Комунікативний контакт із партнерами в проєкті. Project Communication Guide: Cooperation with Partners»; 4 – підготовка проекту / Participation in the project; 5 – «Офіційна мобільність. Документи для участі в проєкті. Applying for mobility: Documents for participation in the project»
Рекомендована та необхідна література
1. Любашенко, Т. Кавицька, О. Сухенко. (2018) Language teacher in international projects: project activity, language training, teaching skills /Учитель-філолог у міжнародних проектах : проектна діяльність, мовний тренінг, дидактична майстерність : навч. посіб. – Київ : ВПЦ «Київський університет»/ 2. Blumenfeld, P. C., Soloway, et al. (1991). Motivating project-based learning: Sustaining the doing, supporting the learning.Educational Psychologist, 26(3-4), 369-398. 3. Boss, S.Project-Based Learning: A Short History. - Retrieved from: https://www.edutopia.org/project-based-learning-history 4. Condliffe, B., Visher, M. G. et al. (2016). Project-Based Learning: A Literature Reviewhttps://s3-us-west-1.amazonaws.com/ler/MDRC+PBL+Literature+Review.pdf 5. Handbook for international School Projects. - Retrieved from: www.aces.or.at 6. Katz, L. & Chard, S (1989). Engaging children's mind: The project approach. Norwood, N. J.: Ablex.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курс викладається анлійською мовою та поєднує такі форми навчання: лекції, практичні заняття, самостійна та дослідницька робота, проєктні технології. Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: усні виступи на практичних заняттях, участь у фронтальній бесіді та дискусії; тематичні контрольні роботи; навчальні проєкти. Протягом семестру за виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру оцінювання здійснюється відповідно до видів робіт. Максимально студент може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів, зокрема: усні виступи на практичних заняттях, участь у фронтальній бесіді та дискусії - максимум 24 і мінімум - 12 б.; тематичні контрольні роботи - 40 і мінімум – 24 б; за навчальні проєкти – максимум 36 і мінімум – 24 б. Дисципліна завершується заліком. Залікова оцінка виставляється за результатами роботи магістранта впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Оцінювання за результатами навчання: РН 1.1-1.5; 2.1-2.4; 3.1-3.3; 4.1-4.3.
Мова викладання
Англійська мова