Вибрані розділи трудового права та основи підприємницької діяльності

Освітня програма: Переклад з іспанської та з англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права та основи підприємницької діяльності
Код дисципліни
ННД.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: - володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу, як-от: «Вступ до університетських студій» та ін. - основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства. вміти: - виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності. володіти елементарними навичками: - складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються конституційні засади реалізації права на працю та основні її форми. Вивчаються норми права, які регламентують порядок укладання, зміни та припинення трудового договору як основної форми реалізації права на працю. Окреслюються правові засади встановлення та регулювання основних умов праці: робочого часу та часу відпочинку; нормування та оплати праці; охорони праці, дисципліни праці. Розкриваються підстави та порядок притягнення працівника до юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх трудових обов’язків. Аналізуються правові основи захисту трудових прав в Україні. Дисципліна формує у студентів економічні, інституційні та організаційні основи підприємницької діяльності та спрямована на оволодіння студентами знаннями та початковими практичними навичками про економічну природу підприємництва її форми та планування; інноваційне підприємництво; технології створення власної справи; державне регулювання підприємництва; комерціалізацію наукових розробок.
Рекомендована та необхідна література
1. Вахонєва Т.М. Основи охорони праці в Україні: навч. посіб. Київ: ВД «Дакор». 2019. 2. Венедіктов С.В. Трудове право України: підручник. Київ: «Видавництво Людмила». 2021. 3. Щербина В.І., Соцький А.М. Трудове право України: підручник. Чернівці: Технодрук. 2021. 4. Конституція України, затверджена Верховною Радою України від 28.06. 1996 № 254к/96. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text 5. Господарський Кодекс України. Закон України від 16.01. 2003 № 436-IV. Верховна Рада України. Законодавство України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#Text 6. Підприємництво: навч. посіб. / за заг. ред. д.е.н., проф. Г.І. Купалової. – К.: Компринт, 2020. – 400 с. 7. Черноус С.М., Тищенко О.В., Мельничук Н.О., Сіроха Д.І. Вибрані розділи трудового права: у схемах і таблицях: навчальний посібник. Київ: «Видавництво Людмила». 2022. 260с. Повний список рекомендованої літератури наведено в РПНД.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Частина «Вибрані розділи трудового права» Семестрове оцінювання таких видів робіт, як усне опитування (участі в обговоренні), вирішення ситуаційних задач, модульна контрольна робота здійснюється під час семінарських занять, які відбуваються за розкладом в онлайн або в офлайн режимі. Частина «Основи підприємницької діяльності». Семестрове оцінювання таких видів робіт, як індивідуальні виступи, доповнення, бліц-опитування, обговорення проблемних питань, участь у дискусіях, індивідуальні завдання (фіксовані виступи та захист презентацій, написання есе, творчих робіт тощо), виконання контрольних робіт, здійснюється під час семінарських занять, які відбуваються за розкладом в онлайн або в офлайн режимі. Студент отримує залік за результатами виконання навчальної роботи в семестрі, якщо отримав мінімум 30 балів за кожним блоком навчальної дисципліни «Вибрані розділи трудового права та основи підприємницької діяльності».
Мова викладання
українська