Друга іноземна мова у професійній комунікації (8 семестр)

Освітня програма: Переклад з французької та з англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Друга іноземна мова у професійній комунікації (8 семестр)
Код дисципліни
ДВС. 1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1, ПРН 2, ПРН 5, ПРН 11, ПРН 17, ПРН 27.2. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Програма розрахована на студентів, які успішно пройшли теоретичні та практичні дисципліни з мов та перекладу за попередні роки відповідно до освітньо-професійної програми для бакалаврів. Для складання іспиту з дисципліни студент має володіти державною мовою на рівні не нижче C2 та англійською – не нижче C1, а також вміти використовувати ці мови у різних професійних сферах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Друга іноземна мова у професійній комунікації» є дисципліною вільного вибору студента освітніх програм «Переклад з німецької (французької/іспанської/італійської/португальської) та англійської». Разом з іншими дисциплінами освітньої програми курс навчальної дисципліни «Англійська мова у професійній комунікації» покликаний забезпечити вільне володіння другою іноземною мовою та підготувати студентів до здійснення професійної усної та письмової перекладацької діяльності у мовній парі англійська ↔ українська. Дисципліна зосереджена на вдосконаленні навичок володіння другою іноземною мовою з можливістю перекладу за рахунок розширення словникового запасу лексичними одиницями з актуальних професійних галузей людської діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Англійська мова. ІV курс. Підручник / Возна М.О., Гапонів А., Антонюк Н.М., Хоменко Н.С., Пермінова А.В. ; за заг. ред. проф. В.І. Карабана. Вінниця: Нова книга, 2008. 440 с. 2. Практична граматика англійської мови з вправами. 2-й т. — 2-ге вид. // Черноватий Л.М., Карабан В.І. Вінниця: Нова книга, 2017. – 280 с. 3. Фахова мова. Економіка, військова справа, політика, право. Навчальний посібник/ Возна М.О. Гапонів О.Б. ВПЦ «Київський університет», 2021. 303 с. 4. Колодій Б.М. Переклад аудіовізуальних текстів фахового спрямування: навчальний посібник. Київ: «Центр учбової літератури», 2021. 250 с. 5. Evans V. Successful Writing. Proficiency. Newbury: Express Publishing, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1. Читання та обговорення англомовних текстів, визначених тематичними блоками. 2. Прослуховування та обговорення англомовних текстів різної тематики. 3. Написання творів, есе, статей англійською мовою. 4. Залучення студентів до участі в діалогах, презентаціях, обговореннях англійською мовою різних професійних тем, визначених програмою. 5. Здійснення усного та письмового перекладу в напрямку англійська↔ українська мови у різних відповідних професійних галузях.
Методи та критерії оцінювання
Впродовж кожного семестру протягом практичних занять оцінюванню підлягають: виконання поточних усних та письмових завдань, індивідуальних завдань та групових проектів в рамках вивчення окремих змістових частин. Після завершення відповідних тем проводяться письмові контрольні роботи з метою визначення рівня оволодіння студентами навичками письмової та усної комунікації другою іноземною мовою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу із зазначених у програмі тематичних блоків. У 7 семестрі складається залік. Підсумкове оцінювання після 7 семестру складається з оцінки, отриманої студентом у процесі виконання заявлених видів та форм навчання. Максимальна кількість балів складає 100, мінімальна кількість балів для оцінки «Зараховано» – 60. У 8 семестрі складається іспит. Максимальна кількість балів за семестр – 60, максимальна кількість балів за іспит – 40.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни