Проєктний менеджмент у літературній діяльності

Освітня програма: Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Проєктний менеджмент у літературній діяльності
Код дисципліни
ВБ.2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5 Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 11 Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та англійською мовами. ПРН 18 Мати навички управління комплексними діями або проєктами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі обраної філологічної спеціалізації та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах. ПРН 22.2 Знати засади творчого процесу та написання текстів різних жанрів і художньої специфіки, а також розуміти поняття і закономірності функціонування книжкового ринку, принципи аналізу літературних творів, критичної їх оцінки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сучасний літературний процес та актуальні літературно-мистецькі події в Україні; 2. Мати загальні знання про сучасну систему організації літературної діяльності: мистецькі інституції, літературно-мистецькі простори, видавництва тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – оволодіння студентами знаннями про функціонування організацій та інституцій у сфері культури, літератури, зокрема, їхньою взаємодією для реалізації проектної діяльності; а також оволодіння навиками формулювання ідеї у проектну пропозицію та планування реалізації проекту від мети до оцінювання результатів. Анотація навчальної дисципліни: Дисципліна спрямована на оволодіння студентами проектного мислення, у якому творча діяльність, творчий продукт стає соціо-культурним явищем та реалізується через різні форми проектної діяльності. Важливим складником дисципліни є оволодіння основами менеджменту команди, проектної групи, яка реалізує літературно-мистецький проект: питання лідерства та управління, SWOT-аналіз та діаграма Ганта, робота з партнерськими організаціями і структурами тощо. Підсумковою формою роботи за дисципліною є розробка і представлення типової структури проектної заявки, яка спирається на творчий і вільний вибір студентів. Процес поетапної роботи над заявкою кожного студента має характер професійного обговорення/дискусії цілою групою.
Рекомендована та необхідна література
1. Гіп Гагоорт. Менеджмент мистецтва. Підприємницький стиль/переклад з англійської Богдан Шумилович. – Львів: Літопис, 2008. – 360 с. 2. Остервальдер Олександр, Ліньє Ів, Бернарда Грег, Сміт Алан. Розробляємо ціннісні пропозиції. Як створити продукт та послуги, яких хочуть клієнти/пер. З англ. Роман Корнута. – К.: Наш формат, 2018. – 324 с. 3. П’єр Гіє де Монту. Арт-фірма: естетичне управління та метафізичний маркетинг. – К.: ArtHuss, 2020. 384 с. 4. Батенко Л. П., Загородніх О. А., Ліщинська В. В. Управління проектами: Київський національний економічний університет: URL https://javalibre.com.ua/javabook/ book/2911051 5. Катя Тейлор. Мистецтво пiд ключ. Менеджмент i маркетинг культури. – К.: ArtHuss, 2021. 288 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи протягом семестру: усна та письмова відповідь, доповнення (участь у професійній дискусії ), аналітична доповідь з елементами презентації, підсумкова робота (презентація проєктної ідеї). Методи викладання: лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної активності: усних відповідей, доповнень, аналітичних завдань, письмових робіт) та за самостійну роботу (творча робота, розробка елементів проекту, підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.
Мова викладання
Українська