Фахово-виробнича (творча) практика на посаді з відривом від теоретичного навчання

Освітня програма: Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фахово-виробнича (творча) практика на посаді з відривом від теоретичного навчання
Код дисципліни
ВБ.2.15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1 Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 5 Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. А також ПРН 10, ПРН 14, ПРН 18, ПРН 19, ПРН 20, ПРН 21.2, ПРН 24.2 - повний перелік ПРН та їх зміст подано у файлі "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Повне успішне виконання навчального плану з відповідного освітнього рівня, як з основного блоку дисциплін, так і з вибіркових блоків; 2. Володіння базовим умінням створювати оригінальні тексти різних жанрів і стилів, а також здійснювати їх літературознавчий аналіз, оцінку, інтерпретацію, коментування, переклад та літературне редагування відповідно до обраної спеціалізації. 3. Уміння працювати з текстами літературно-мистецького спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни «Фахово-виробнича (творча) практика на посаді з відривом від теоретичного навчання» є формування в студентів здатності здійснювати творчу роботу, долучаючись до організації виробничо-літературного процесу; поєднуючи теоретичні знання з гуманітарних і філологічних дисциплін із практичною діяльністю у редакціях видавництв, газет, журналів, теле- та радіопрограм, інтернет-ресурсів, а також музеях, бібліотеках, громадських та мистецьких установах; реалізуючи практичні навички оперативно і динамічно приймати відповідні рішення; систематично поновлюючи свої знання та креативно застосовувати їх у професійній діяльності. Практика пов'язана з виробничою діяльністю на посаді в установі, що є базою практики. Базами практики вибіркового блоку «Організація літературної діяльності» можуть бути видавництва, редакції часописів, газет, інтернет ресурсів, теле- та радіокомпаній, громадські організації, мистецькі простори, літературні музеї тощо, які мають відповідний ресурс для організації практики студентів.
Рекомендована та необхідна література
1. «Положення про організацію освітнього процесу у КНУТШ (друга редакція)», введеного в дію наказом ректора від 11 квітня 2022 р. за № 170-32 2. Положення про проведення практики студентів КНУТШ https://drive.google.com/file/d/11OXNr5QZYB_X9RcXrfn-f42DWTiSraB7/view 3. Положення про навчальні та виробничі практики студентів ННІФ https://drive.google.com/file/d/1lrZ8YN4oW497utI4Poz8MESlFKZCw5bu/view 4.Етичний кодекс університетської спільноти https://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf 5.Партико З. Загальне редагування: нормативні основи. Львів, 2006. 6. Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця : Практич. посібник. 2-е вид. К., 2006. 7. Ткаченко А. Практикум із наукового та літературного редагування. К., 2018. 8. Ткаченко А. Романи масової культури очима студентів-літераторів // Філол. семінари. Вип. 20. К., 2017. С.313-329.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: консультації, самостійна робота студента. Освітні заходи під час проходження практики: студент виконує фахову роботу технічного та творчо-наукового характеру, яку отримує від куратора бази практики у межах обраної спеціалізації на початковому етапі практики; виконує індивідуальне творчо-наукове завдання, що планується для самостійного виконання або виконання у складі групи, здійснює підготовку матеріалів звіту про проходження практики, які публічно презентуватиме під час захисту практики.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – диференційований залік. Кількість балів за практику формують оцінки, отримані студентом протягом фахово-виробничої (творчої) практики. Загальна оцінка складається з балів, отриманих за виконану роботу на посаді в установі (пропонується куратором) та балів за письмовий звіт студента, чіткість оформлення звітних матеріалів, публічний їх захист. Виконання фахової роботи технічного характеру – 1-20 балів. Виконання творчо-наукової фахової роботи – 1- 20 балів. Виконання науково-творчого завдання (самостійного чи в межах групового проєкту) – 1-40 балів. Оформлення звітних матеріалів – 1-10балів. Публічний захист результатів практики – 1-10 балів. Шкала відповідності оцінок: "відмінно" – 90–100 балів; "добре" – 75–89 балів; "задовільно" – 60–74 балів; "незадовільно" – 0–59 балів.
Мова викладання
Українська, англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни