Виробнича (джерелознавча) практика з відривом від теоретичного навчання

Освітня програма: Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Виробнича (джерелознавча) практика з відривом від теоретичного навчання
Код дисципліни
ОК.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (відповідно до обраної спеціалізації). ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі обраної філологічної спеціалізації та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне виконання студентами навчального плану за відповідним освітнім рівнем, як за основним блоком дисциплін, так і за вибірковими блоками. Практиканти мають володіти базовим умінням аналізувати оригінальні тексти різних жанрів і стилів, застосовуючи літературознавчі навики та вміння, здійснювати їх оцінку, інтерпретацію, коментування, літературне редагування відповідно до обраної спеціалізації.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є вироблення у студентів навичок та вмінь, пов’язаних із розшуком та інтерпретацією рукописних і друкованих джерел, проведення самостійних наукових досліджень з використанням сучасних методик літературознавчого аналізу, формування філологічної культури й методологічної зрілості. Джерелознавча практика покликана виявити рівень засвоєння студентами сучасних методів опрацювання джерел, перевірки джерельної інформації при побудові фактологічного фундаменту наукових розслідів, інтенсивність вивчення документальних матеріалів та результативність всіх етапів наукової роботи від вибору теми, відбору й аналізу інформації до публікації самостійних наукових досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Гнатюк М. Юрій Яновський: текст і авантекст. К., 2006. 2. Гнатюк М. Текстологічні студії. К., 2011. 3. Гнатюк М. Програма джерелознавчої практики для студентів 2-го курсу (напрям знань 020303 – філологія, за програмою – літературна творчість, українська мова і література). К., 2017. 4. З архівної спадщини Петра Карманського. Джерелознавча практика. К., 2020. 5. Кухар Р. До джерел драматургії Лесі Українки. Ніжин, 2000. 6. Наєнко М. Інтим письменницької праці. З лекцій про специфіку художньої творчості. К., 2003. 7. Потебня О. Естетика і поетика слова. К., 1985.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: консультації, самостійна робота студента. Освітні заходи під час проходження практики: студент виконує фахову роботу технічного та творчо-наукового характеру, яку отримує від куратора бази практики у межах обраної спеціалізації на початковому етапі практики; виконує індивідуальне творчо-наукове завдання, що планується для самостійного виконання або виконання у складі групи, здійснює підготовку матеріалів звіту про проходження практики, які публічно презентуватиме під час захисту практики.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – диференційований залік. За видами робіт студент може набрати таку кількість балів: виконання фахової роботи технічного характеру – 1- 20; виконання фахової роботи творчо-наукового характеру – 1- 20; виконання індивідуального творчо-наукового завдання самостійного чи у межах групового проєкту – 1- 40; оформлення звітних матеріалів – 1-10; публічний захист результатів практики – 1-10. Кількість балів за практику формують оцінки, отримані студентом протягом виробничої (джерелознавчої) практики. Загальна оцінка за практику складається із балів, отриманих за виконану роботу на посаді в установі (пропонується куратором) та балів за письмовий звіт студента, якість та відповідність оформлення звітних матеріалів, публічний їх захист. Шкала відповідності оцінок: «Зараховано» – 60 - 100. «Не зараховано» – 0 - 59.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни