Соціально-політичні студії
Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ННД.06.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики соціально-політичного процесу; 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ політики, соціально-політичних процесів та подій; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування щодо політичних, економічних, культурних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування знання про особливості сучасного українського суспільства, політики і влади у порівняльному контексті, про специфіку соціологічного та політологічного знання про проблеми і тенденції розвитку суспільства, політики і влади.
Рекомендована та необхідна література
1. Ґіденс Е. Соціологія. Київ, Основи,1999. 835 с. 2. Короткий оксфордський політичний словник. Київ, Основи, 2006. 789 с. 3. Кузьменко Т. М. Соціологія: навч. посіб. Київ: Центр учбової літератури, 2010. 320 с. 4. Політологічний енциклопедичний словник / В. Б. Авер’янов, І. В. Алєксєєнко, С. С. Андрєєв та ін. Київ, 2004. 428 с. 5. Політологія: відповіді на питання екзаменаційних білетів: навч. посіб. / за ред. В. Ф. Цвиха. Київ: Знання, 2012. 374 с. 6. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / За ред. Цвиха В. Ф., Батрименк О. В. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 629 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1-1.2), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.4); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.2), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: - семестрове оцінювання (1-а частина): 1. Робота на семінарських заняттях протягом семестру. 2. Контрольна робота (20 тестових питань по 0,5 бали за кожне): – у формі тесту з закритими альтернативами – 6-10 балів - семестрове оцінювання (2-а частина): 1. Усна доповідь (групова презентація результатів проєкту): – 9-15 балів за один проєкт; 2. Самостійна робота (реферативнРо-аналітичний огляд джерела, аналітична розвідка). 3. Контрольна робота (20 тестових питань по 0,5 бали за кожне)
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні доповіді (презентації) та за самостійні роботи (реферативно-аналітичний огляд джерела, написання аналітичної розвідки, презентацій). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 80 балів - в мінімальному вимірі 48 балів У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар у письмовому вигляді – есе, реферативно-аналітичний огляд джерел, аналітична розвідка. Підсумкові контрольні роботи у формі тесту – по 6 / 10 балів (разом мінімум 12, максимум 20 балів). Підсумкове оцінювання у формі заліку: Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкових контрольних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Інна
Анатоліївна
Тукаленко
Кафедра політології
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра політології
Філософський факультет