Французька мова: середній рівень (1 семестр, 2 курс)

Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Французька мова: середній рівень (1 семестр, 2 курс)
Код дисципліни
ННД.16.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (арабською та французькою) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 10. Знати норми літературної арабської та французької мов та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними (арабською та французькою) мовами. ПРН 14. Використовувати арабську та французьку мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово- стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння базового рівня французької мови, що викладався протягом двох семестрів навчання на освітній програмі. До початку вивчення цього курсу студенти мають володіти основними фактологічними знаннями мовознавчого характеру, засадами порівняльно-зіставного методу, основами сучасної бібліографічної культури, працювати з дидактичними та аудіо- візуальними матеріалами, самостійно опрацьовувати мовленнєвий матеріал; планувати й оцінювати власну роботу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечити студентів базовими знаннями з французької мови, оволодіння фонетикою, правилами читання, ознайомлення з основними граматичними категоріями та лексичним матеріалом в обсязі запропонованої тематики, спрямованої на вільне спілкування у її межах через вироблення у студентів навичок монологічного та діалогічного мовлення в різноманітних сферах нашого життя, та наближення до самостійного застосування студентами отриманих знань для роботи з фаховими матеріалами французькою мовою.
Рекомендована та необхідна література
1. Крючков Г. Г. Поглиблений курс французької мови. – К.: Вища школа, 2000. – 400 с. 2. Berthet A., Hugot C. etc. Alter Ego. Méthode de français A2 / Annie Bertet, Catherine Hogot etc. – Paris : Hachette Livre, 2006 – 192 p. 3. Brillant C., Bazou V. Le Nouvel Édito B2 Méthode de Français, Didier, 2015. 4. Dufour M, Mainguet J. EDITO B1 Méthode de français, Didier, 2018. – 226 p. 5. Kober-Kleinert C., Parizet M.-L. ABC DELF B1. 200 exercices / Corinne Kober- Kleinert, Marie-Louise Parizet. – P. : CLE International / SEJER, 2012. – 176p. 6. Lopatnikova N.N., Movchovitch N.A. Lexicologie du français moderne, М: Высшая школа, 2014. изд., испр. и доп. 247 с. 7. Poisson-Quinton S., Mimran R., Mahéo-Le Coadic M. Grammaire expliquée du français.Niveau intermédiaire / Sylvie Poisson-Quinton, Reine Mimran, Michèle Mahéo- Le Coadic. – Paris : CLE International / VUEF, 2002. – 430p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: • максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів; мінімальна кількість балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на екзамен); • на іспиті оцінюються такі результати навчання: РН 1.1-1.4; 2.1-2.4; • іспит проводиться в письмово-усній формі, екзаменаційний білет складається з трьох завдань: 1) питання з граматики, засвоєної протягом семестру (15 балів); 2) розмовна тема з вивчених протягом семестру (15 балів); 3) читання та усний переклад незнайомого тексту з французької мови на українську (10 балів). • студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів до складання іспиту не допускаються.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів у І семестрі формують бали, отримані студентом у 10 процесі засвоєння матеріалу з усього навчального семестру. Загальна оцінка за І семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної) та за самостійну роботу (письмові завдання, підготовка до усних відповідей, лексичних диктантів, модульних контрольних робіт, іспиту). Усі види робіт за І семестр мають у підсумку: - у максимальному вимірі - 60 балів, - у мінімальному вимірі - 36 балів. У разі відсутності на практичному занятті студент має відпрацювати завдання. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту).
Мова викладання
Українська, французька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології