Основи екології

Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Основи екології
Код дисципліни
ННД.03.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. вміти інтерпретувати основні закони природничих наук; 2. мати навички самостійного пошуку інформації та її узагальнення.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у майбутніх фахівців теоретичних знань та умінь, спрямованих на засвоєння фундаментальних концепцій теоретичної екології, розуміння принципів функціонування екологічних систем, взаємодії живих організмів та людини у соціосфері, знання особливостей взаємозв’язків біосфери і техносфери, вміння ідентифікувати глобальні і регіональні екологічні проблеми та проблеми ресурсно-еколого-економічного спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Барановский В.А. Екологічний атлас України. К.: Географіка, 2000. 44 с. 2. Білявський Г.О. Бутченко Л.І. Екологія (теорія та практикум). К.: Лібра, 2006. 368 с. 3. Гандзюра В.П. Екологія: Навчальний посібник. Видання 3-е, перероблене і доповнене К.: ТОВ «Сталь», 2012. 345 с. 4. Екологічна безпека та охорона навколишнього середовища. Підручник для студентів екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів / За ред. О.І.Бондаря, Г.І. Рудька. К.: Вид-во «ЕКМО», 2004. 423 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
- семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота 1: РН 1.1, 1.3-4.1. – 50/ 25 балів. 2. Контрольна робота 2: РН 1.1-3.1. – 50/ 25 балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є написання контрольних робіт. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Методи та критерії оцінювання
1. Контрольна робота 1 за темами 1-4 – після теми 4 та виконання самостійної роботи 1. 2. Контрольна робота 2 за темами 5-7 – після теми 7 та виконання самостійної роботи 2.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”