Продюсерство етнокультурного проекту

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Продюсерство етнокультурного проекту
Код дисципліни
ДВС.01.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 11. Здійснювати експертну оцінку етнокультурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. ПРН 12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати етнокультурні події та проєкти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань. ПРН 13. Презентувати знання про етнокультурну відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти. ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями. ПРН 17. 1. Провадити менеджмент, здійснювати промоцію та організовувати етнокультурний івент.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати історичний розвиток науки про фольклор, основні школи, напрямки та підходи у фольклористиці, становлення та розвиток етнокультурології як міждисциплінарної галузі знань, основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т.ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури, а також економічної теорії та менеджменту; основні культурологічні поняття та категорії. Уміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії і класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією про мистецькі події та явища; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни забезпечення стійкої системи знань та практичних вмінь, заснованих на здатності аналізувати основні форми сучасних етнокультурних та соціокультурних практик та нові мистецько-культурні явища; отримання практичного досвіду менеджменту в сфері культури. Анотація. Дисципліна спрямована на вивчення загальних особливостей процесу розвитку мистецької та культурної діяльності України, відродження, збереження та популяризацію українських народних традицій як в Україні, так і за її межами.Дисципліна надає студентам можливість пізнання цілісної системи знань щодо менеджменту соціокультурної діяльності та специфіки керування етнокультурним проектом шляхом розробки власного проекту.
Рекомендована та необхідна література
Byrnes, William J. Management and thearts. Taylor & Francis, 2009 - 476 p. Антонюк О. В. Менеджмент культурно-мистецької сфери [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://knmau.com.ua/chasopys/11_NBUV/docs/15_Antoniouk.pdf Гагоорт Г. Менеджмент мистецтва. Підприємницький стиль / переклад з англ. Богдан Шумилович. – Львів: Літопис, 2008. 360 с. Роднянський О. Виходить продюсер. Київ: Брайт Букс, 2016. 408 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, семінари, самостійна робота і розробка власного етнокультурного проекту. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (доповідь на науковому семінарі, наукова (науково-популярна) стаття /рецензія/есе/сценарій, участь у дискусії, залік). Семінар, проводиться не пізніше останнього лекційного тижня, на якому студенти презентують самостійно підготовлену наукову доповідь із однієї з актуальних проблем сучасної фольклористики.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни