Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ННД.21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 1. Мати навички критичного мислення, викладати у зрозумілий спосіб власні думки, здійснювати їх аргументацію. ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти етнокультурологічного характеру. ПРН 3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань етнокультурології, відповідно до спеціалізації. ПРН 4. Знати та розуміти теоретичні підходи до визначення культури, її проявів та форм існування. ПРН 8. Інтерпретувати етнокультурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту. ПРН 11. Здійснювати експертну оцінку етнокультурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку роботи над дослідницьким проєктом студенти повинні знати джерела, становлення та особливостей функціонування культурології в Україні та світі. Уміти працювати з навчальною та науковою інформацією в галузі культурології, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки щодо культуроного надбання. Володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку; опису та оцінки цінності зразків етнокультурного продукту; досліджень на різних рівнях культурного тексту; характеристики та аналізу особливостей різних культурних груп, оволодіння навичками їх виокремлення та аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Написання і захист кваліфікаційної роботи бакалавра спрямовані на поглиблення умінь та знань провадження науково-дослідницької роботи та встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 034 Культурологія за ОПП «Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови».
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. Київ, 2019. 93 с. URL: https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view 2. Методичні вказівки до підготовки та захисту бакалаврських і магістерських робіт освітніми програмами «українська мова та література» та «літературна творчість» / Уклад.: Бровко О.О., Вінтонів М. О., Луцюк М. В. – Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка, 2019. 88 с. URL: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/27189/1/M_Loutsiuk_MVDR.pdf 3. Ковалів Ю.І. Методологічні принципи написання дисертації: Посібник. Київ: Твім інтер, 2009. 460с. 4. Шишка, Р. Б. Організація наукових досліджень та підготовки магістерських і дисертаційних робіт: навчальний посібник. Харків: Еспада, 2007. 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Кваліфікаційна робота бакалавра є дослідницьким проєктом здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня. Написання кваліфікаційної роботи бакалавра передбачає кілька етапів: І. Вибір теми дослідження, складання плану роботи спільно з науковим керівником (вибір предмета, розробка гіпотези, стратегії польового дослідження), розробка плану-проспекту роботи його (можлива) апробація під час щорічної конференції молодих учених ННІ філології КНУТШ / щорічних Фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській; ІІ. Аналіз та теоретичне осмислення зібраних даних і оформлення їх у кваліфікаційну роботу бакалавра. Обговорення на попередньому захисті кваліфікаційних робіт. ІІІ. Прилюдний захист кваліфікаційної роботи бакалавра на засіданні екзаменаційній комісії.
Методи та критерії оцінювання
Бакалаврська робота оцінюється за 100-бальною шкалою з урахуванням суми балів, виставлених науковим керівником, рецензентом та екзаменаційною комісією згідно із затвердженими критеріями оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни