Українські культурні проекти у світі
Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Українські культурні проекти у світі
Код дисципліни
ВБ.1.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти
етнокультурологічного характеру.
ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів.
ПРН 8. Інтерпретувати етнокультурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту.
ПРН 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи етнокультурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні знати історичний розвиток науки про фольклор, основні школи, напрямки та підходи у фольклористиці та етнології, становлення та розвиток етнокультурології як міждисциплінарної галузі знань, основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т.ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури; основні культурологічні поняття та категорії. Уміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії і класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів.
Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією про мистецькі події та явища; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає в підготовці та сприянні студентів до всебічного розвитку мистецької та культурної діяльності України та патріотичному самовихованню української молоді на засадах українського суспільства.
Анотація. Дисципліна «Українські культурні проекти у світі» належить до вибіркових дисциплін блоку «Менеджмент етнокультурних проєктів» та викладається у 8 семестрі бакалаврату – відповідно до навчального плану за культурологічною освітньою програмою. Навчальна дисципліна спрямована на вивчення загальних особливостей процесу розвитку мистецької та культурної діяльності України, відродження, збереження та популяризацію українських народних традицій як в Україні, так і за її межами. Студенти зможуть опанувати основні положення української національної школи, парадигму стратегії актуалізації мистецтва в культурному просторі сучасної України та модель інноваційного проекту як синтетичного явища мистецтва ХХІ ст.
Рекомендована та необхідна література
1. Івановська Н.В., Шульгіна В. Д., Яковлев О. В. Соціокультурне проектування в мистецтві: теорія та практика : підручник. Київ : Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2018. 196 с.
2. Реєстр програми «Знакові події :: Український культурний фонд» https://ucf.in.ua/m_programs/5f80475605e31a7d632b5972/register?type=rating
3. Диджиталізація: Український культурний фонд https://ucf.in.ua/m_lots/619659dd673db7708704d2b2
4. Масштабні культурні проекти: Український культурний фонд https://ucf.in.ua/m_lots/61962e7cdc43163c2d2fdaa3
5. Сучасний український фолк https://www.neformat.com.ua/articles/bagatogrannist-suchasnogo-folku.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, семінари, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (доповідь на науковому семінарі, наукова (науково-популярна) стаття /рецензія/есе/сценарій, участь у дискусії, залік). Семінар, проводиться не пізніше останнього лекційного тижня, на якому студенти презентують самостійно підготовлену наукову доповідь із однієї з актуальних проблем сучасної фольклористики.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни