Західноєвропейська мова ділового та академічного спрямування

Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Західноєвропейська мова ділового та академічного спрямування
Код дисципліни
ДВВ.02.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (перською та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними (перською та англійською) мовами. ПРН 14. Використовувати перську та англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - місце англійської мови у мовній системі світу; - особливості англійської мови як цілісної системи; - правила фонетичного оформлення (наголос, паузація, інтонація) висловлювань різних типів (діалог, монолог) у відповідності до ситуації міжкультурного спілкування; - функціонально-стильові норми вживання лексичних одиниць синонімічного ряду, ідіом, висловів у відповідності до ситуації міжкультурного спілкування; - специфіку морфологічної організації сучасної англійської мови: систему часо-видових форм дієслова у сфері теперішнього, майбутнього та минулого часів; граматичні категорії іменника, прикметника та прислівника; основні функції артикля; семантичні, морфологічні та функціональні характеристики модальних дієслів; безособові форми дієслова та предикативні конструкції з ними; категорії способу, умовний спосіб, його значення та вживання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечити необхідну для студента-випускника ОС «Бакалавр» комунікативну самостійність у сферах професійного, академічного й ділового спілкування в усній та письмовій формах. Завданням курсу є удосконалити соціокультурну, мовленнєву та професійну компетентності студентів та підвищити ефективність комунікації англійською мовою шляхом: ознайомлення студентів із особливостями комунікації у професійній сфері та основами академічного читання та письма; систематизації знань про лексичну та граматичну системи англійської; формування у студентів умінь ефективного використання мовленнєвих засобів у різноманітних комунікативних ситуаціях професійного спілкування, вдосконалення умінь навчального перекладу на англійську мову; поглиблення теоретичних знань студентів з синтаксису сучасної англійської мови; формування свідомої мовної особистості, яка вільно використовує широкий арсенал засобів англійської мови у процесі комунікації та може пояснити мету застосування цих засобів.
Рекомендована та необхідна література
1. Bailey, S. (2011). Academic writing: A handbook for international students. (3rd edition). Routledge. 2. Clandfield, L., Jeffries, A. (2012). Global Advanced C1 (Coursebook). Macmillan. 3. Foley, M., Hall, D. (2003). Advanced Learner's Grammar. Harlow: Pearson Education Limited, 2003. 4. https://youtu.be/c3_VoWd_Ai0 5. https://youtu.be/2F_KH_cs6RY
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді практичних занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, письмових і тестових завдань, презентацій, модульних контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та за самостійну роботу студентів (письмові завдання, підготовка до усних відповідей, лексичних диктантів, модульних контрольних робіт, іспиту). Усі види робіт за семестр мають у підсумку макс. 60 / мін. 36 балів. У разі відсутності на практичному занятті студент має відпрацювати завдання. Підсумкова кількість балів з дисципліни (макс. 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту - макс. 40, мін. 24 бали).
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни