Частина 2. Новогрецька мова: теоретична і практична фонетика

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 2. Новогрецька мова: теоретична і практична фонетика
Код дисципліни
ОК.01.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
13
Результати навчання
ПРН1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію новогрецької та англійської мов і літератур і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН10.Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та новогрецькою і англійською мовами. ПРН14. Використовувати новогрецьку та англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Програма розрахована на студентів, які мають елементарний рівень (А1) знання новогрецької мови та опанували вступний курс новогрецької мови.
Зміст навчальної дисципліни
Програма дисципліни «Частина 2. Новогрецька мова: теоретична і практична фонетика» передбачає комплексне вивчення фонетичного ладу новогрецької мови, його порівняння з фонетичним ладом давньогрецької мови, набуття студентами теоретичних знань з фонетики грецької мови та розвиток практичних навичок становлення вимови, максимально наближеної до вимови носіїв грецької. Дисципліна складається з 3 змістових модулів: у першому розглядається фонетичний лад сучасної мови, вводиться відповідна термінологія українською та новогрецькою мовами. Другий модуль присвячений порівнянню новогрецького фонетичного ладу із відповідним ладом давньогрецької мови. Третій модуль присвячений практичному відпрацюванню вимови.
Рекомендована та необхідна література
1. HoltonD., MackridgeO, ΦιλιππάκηΕ. ΓραμματικήτηςΝέαςΕλληνικής. – Αθήνα, 2009. – Σ.3-46. 2. ΑρβανιτάκηςΚ. Επικοινωνήστε ελληνικά. – Βιβλίο 1. – Αθήνα, 2005. 3. Γκαρέλη Ε. Ταξίδι στην Ελλάδα 1. Επίπεδα Α1 και Α2. – Αθήνα: Εκδ. Γρηγόρη, 2017. 4. ΚΛΙΚ στα ελληνικά. Επίπεδο Α1 για εφήβους και ενηλίκους - Βασικός χρήστης. Μέθοδος εκμάθησης της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας, (Μ. Καρακύργιου, Β. Παναγιωτίδου). — Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας, 2014. 5. Ρεβυθιάδου Α. Εισαγωγή στη φωνολογία. Θ/κη, Εκδ. Ιδρύματος του Μ.Τριανταφυλλίδη, 2021. 502 σ.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття; аудіо та відеоматеріали, презентації; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, письмові роботи, презентація творчого завдання, модульні контрольні роботи) та за самостійну роботу (підготовка творчого завдання, письмові роботи). Усі види робіт за семестр мають у підсумку 36/60 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту (24/40 балів). Підсумкова оцінка (60/100 балів) з дисципліни складається із суми кількості балів за семестрову роботу (36/60 балів) та балів, отриманих на іспиті (24/40 балів).Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська, Новогрецька