Частина 2 Антична література

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 2 Антична література
Код дисципліни
ОК.09.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2, ПРН 8, ПРН 13, ПРН 15 Вичерпний перелік відповідності результатів навчання за робочою програмою дисципліни до ПРН освітньої програми подано у п. 6 робочої програми дисципліни.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ: літературознавства та давньогрецької міфології на рівні програми середньої школи. 2. Уміння: здійснювати базовий літературознавчий аналіз художнього тексту, розрізняти літературні епохи, напрями, стилі та явища.
Зміст навчальної дисципліни
Програма ознайомлює студентів з особливостями розвитку античної літератури, зокрема літературною спадщиною Давньої Греції та Риму, культурно-історичними, соціальними та художньо-естетичними чинниками, що опосередковують цю спадщину в її теоретико-методологічних зв’язках з історією західноєвропейської літератури та почасти літературознавством і перекладознавством, поглиблення вже набутих упродовж попередніх років навчання навичок літературно-критичного аналізу, розширеного вміння інтерпретувати тексти античної літератури, а також застосовувати у подальшій професійній філологічній та перекладацькій діяльності культурно-естетичний потенціал набутого корпусу знань, вмінь та навичок.
Рекомендована та необхідна література
1. Гальчук О. Антична література: навчальний посібник. – Режим доступу: http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/5959/1/O_Halchuk_NP_2008_GI.pdf 2. Костюк І. Міфологічний герой: походження, призначення, функції. – Режим доступу: https://lnam.edu.ua/files/Academy/nauka/visnyk/pdf_visnyk/23/40.PDF 3. Кун М.А. Легенди та міфи стародавньої Греції. – К., 1993. 4. Мегела І.П. Історія давньогрецької літератури. – Київ, 2010. 5. Підлісна Г.Н. Антична література для всіх і кожного. – К., 2003. 6. Пащенко В., Пащенко Н. Антична література. – К., 2003. 7. Пригодій С.М. Література Давньої Греції. – К., 1999. 8. Шалагінов Б. Зарубіжна література від античності до початку ХІХ сторіччя. – К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми та методи викладання: проведення лекцій та семінарів. Заходи: оцінювання роботи студентів на семінарських заняттях, оцінювання творчих есеїв упродовж семестру, оцінювання підсумкової контрольної роботи.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою, описаних у п. 7.1. робочої програми дисципліни. Бал за залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «незараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи посиленої складності.
Мова викладання
українська