Лінгвокраїнознавство регіону

Освітня програма: Турецька мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лінгвокраїнознавство регіону
Код дисципліни
ННД.18.01.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН 1. Знати історичні етапи розвитку предметної області. РН 6. Використовувати інструменти демократичної правової держави у професійній та громадській діяльності. РН 13. Знати та розуміти сучасні філологічні й дидактичні засади навчання турецької мови і літератури та англійської мови, мовні норми, соціокультурну ситуацію розвитку турецької мови, особливості використання мовних одиниць у певному контексті, мовний дискурс художньої літератури й сучасності. РН 14. Володіти комунікативною компетентністю з української, турецької та англійської мов (лінгвістичний, соціокультурний, прагматичний компоненти відповідно до загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти), здатний удосконалювати й підвищувати власний компетентнісний рівень у вітчизняному та міжнародному контексті.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Розвиток мовних та мовленнєвих навичок та вмінь у студентів шляхом формування системи фонових знань, яка включає світосприйняття та погляди, що домінують у турецькому суспільстві. 2. Здатність використовувати в пізнавальній і професійній діяльності базові й професійно профільовані знання основ філології, історії, економіки, соціології й культурології. 3. Володіння культурою мислення, знанням її загальних законів, етичними оцінками та смаками, нормами вербальної та невербальної поведінки, впливу всебічному розвитку у студентів лінгвокраїнознавчої компетенції.
Зміст навчальної дисципліни
«Лінгвокраїнознавство регіону», сприяє успішному оволодінню студентами турецькою мовою, шляхом репрезентації унікальних та специфічних мовних реалій турецької нації. Дисципліна «Лінгвокраїнознавство регіону» є нормативною навчальною дисципліною, викладається у І семестрі 1 курсу в обсязі – 120 год. (4 кредити ECTS). Заняття проводяться у вигляді лекційних та практичних занять і самостійної роботи. У курсі передбачено 2 змістових модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна у І семестрі іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Цвяк Л. В.[Електронний ресурс] Значення лінгвокраїнознавства для формування іншомовної комунікативної компетенції майбутнього офіцера-прикордонника /Л. В. Цвяк Режим доступу до ресурсу: https://dspace.uzhnu.edu.ua/jspui/bitstream/lib/3545/1/ 2. Akar Ali Muğla ve Yöresi Ağızları, Ankara: Türk Dil Kurumu Yayınları Режим доступу до ресурсу: 3. Ertuğrul Yman İnsan ve İletişim / Yman Ertuğrul. Ankara& Detay yayıncılık:2023. 260 s. 4. Leyla Karahan Електронний ресурс] Bir Hypercorrection (aşırı düzeltüm) öğrneği: Batı Anadolu ağızlarında ünlü nöbetleşmesi ; Karahan Leyla Режим доступу до ресурсу: https://www.academia.edu/20288053/B%C4% 5. Mustafa Gökçeoğlu Kıbrıs türk ağızları sözlüğü/ Gökçeoğlu Mustafa, İstanbul: Kültür Yayınları . 2019. 316 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; семінарські заняття; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння); (комунікація); (автономність та відповідальність), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна доповідь: 16,5 - 26 балів. 2. Доповнення, участь у дискусії: 6,5 - 10 балів. 3. Бліц-опитування: 1 - 4 балів. 4. Модульна контрольна робота №1: 6 - 10 балів. 5. Модульна контрольна робота №2: 6 - 10 балів. 6. Іспит: 24 - 40 балів.
Мова викладання
українська