Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Турецька мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ННД.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною(ими) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цієї дисципліни студенти повинні: 1. Знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу у Європі та Україні. 2. Уміти виявляти та аналізувати культурологічні процеси, що визначають еволюційний характер змін етапів розвитку європейської та української культури. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовного кульрологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна програма «Українська та зарубіжна культура» створена на базі наукової школи кафедри української філософії і культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В процесі освоєння даного курсу студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання української та зарубіжної культури, базові знання про передумови формування, генезис, основні етапи розвитку та особливості зарубіжної та української культури; базові знання про основні форми сучасних художньо- естетичних і соціокультурних практик та нові мистецько-культурні явища; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, в межах яких здійснюється їх вивчення, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан; особливості культурних систем та інституцій; ціннісно-смислові та знаково-комунікативні механізми, що регулюють культурну практику взаємодії людей і спільнот на кожному конкретно-історичному етапі розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А .Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013. 863 с. 2. Попович М .В. Нарис з історії культури України. - К.: «АртЕк», 1998 . 728 с. 3. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М.Заковича К., 2004. 567 с. 4. Історія української культури /За ред.. І.Крипякевича. К., 1994. 5. Історія світової культури. Навчальний посібник /Кер. авт. кол. Левчук Л. К., 1994. 6. Лосєв І. Історія і теорія світової культури. Європейський контекст. К., 1995. 7. Семчишин М. Тисяча років української культури. Історичний огляд культурного процесу. К., 1993. 8. Українська культура: лекції / за ред. Д.Антоновича. К., 1993. 9. Огнєва Т. Український модернізм - варіативність світоглядних концепцій. К., 2019, 432с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, семінарські заняття, самостійна робота, консультація.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна доповідь та участь в дискусіях на семінарах: 24 - 40 балів. 2. Індивідуальна творча робота: 12 - 20 балів. 3. Презентація самостійного дослідження: 12 - 20 балів. 4. Підсумкова письмова контрольна робота, залік: 12 - 20 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни