Друга слов’янська мова (чеська). Морфологія

Освітня програма: Сербська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Друга слов’янська мова (чеська). Морфологія
Код дисципліни
ННД 20.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти в галузі славістики. ПРН5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності у галузі славістики. ПРН15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та слов’янознавчий філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Умови: опанування предметів «Вступ до мовознавства», «Вступ до слов’янської філології», «Українська мова», «Комунікативний аспект сучасної сербської мови», «Друга слов’янська мова (комунікативний аспект)», «Друга слов’янська мова (функціональний аспект)».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати студентам узагальнені систематизовані знання з граматики сучасної чеської літературної мови, які забезпечили б їм міцну основу для фахового вільного оволодіння розмовною мовою, розробити навички розуміння й мовлення. Комплексна дисципліна «Друга слов’янська мова (чеська)» належить до переліку обов’язкових дисциплін та вивчається відповідно до навчального плану «Сербська мова і література та англійська мова». На третьому етапі навчання у 4 семестрі (Морфологія) завершується вивчення нормативного курсу чеської граматики, продовжується вдосконалення навичок правильного граматичного оформлення усної та письмової мови, її ідіоматичності, подальший розвиток у студентів лінгвістичної та комунікативної компетентності.
Рекомендована та необхідна література
1. B.Havránek., A.Jedlička. Stručná mluvnice česká. Praha, 1993. 2. Чеська мова для українців: Підручник: У 2 ч./ Ї. Гасіл, Н. Лобур, О. Паламарчук. – Львів: Вид. центр ЛНУ, 2011, - Ч.1. – 296с. 3. Л.І.Даниленко. Чеська мова. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. К., 2006. 4. Граматика чеської мови. – К., 1992. 5. Чехова Е. і колектив. Хочете говорити по-чеському? Чеська мова для початкових курсів. – Ліберець, 1999. 6. Чешский язык для русских / Под редакцией Г. Конфортиовой. – Прага, 1976. 7. Holub J., Confortiová H. Čeština pro mírné pokročilé. – Praha, 1990. 8. Luttererová J. Česká slovní zásoba a konverzační cvičení. . – Praha, 1981
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і практичні заняття, керівництво самостійною роботою та контроль за її виконанням, індивідуальні консультації, залік.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної, що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
Чеська , українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни