Кваліфікаційна робота бакалавра

Освітня програма: Українська мова і література та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 7 Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 9 Характеризувати діалектні та соціальні різновиди української мови, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 15 Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 17 Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен: успішно опанувати навчальні дисципліни вільного вибору блоку вибору «Історія української літератури: сучасна рецепція», «Вступ до університетських студій», «Вступ до літературознавства», «Вступ до мовознавства», «Сучасна українська мова», «Стилістика української мови» та ін.
Зміст навчальної дисципліни
«Кваліфікаційна робота бакалавра» – це практико-орієнтований освітній компонент освітньої програми «Українська мова і література та західноєвропейська мова», який покликаний розвинути навички до аналітичного критичного мислення, уміння добирати та аналізувати літературу (аналітичні дані, факти та ін.), писати та редагувати самостійні оригінальні дослідження або із сучасної української мови, або із історії української мови, або із історії української літератури (незалежно від обраної тематики – від давньої української літератури до історії української літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття), або із сучасної української мови, а також презентувати результати досліджень у вигляді письмової роботи і доповіді під час захисту (виступу на конференції, круглому столі та ін.). Цей освітній компонент сприяє розвитку фахових компетентностей, пов’язаних із проведенням фахових наукових чи практичних досліджень, презентації результатів цих досліджень у межах доповіді чи фахової дискусії.
Рекомендована та необхідна література
1. Антологія світової-літературно-критичної думки ХХ століття / За ред. М. Зубрицької. Л.: Літопис, 2001. 832 с. 2. Баррі П. Вступ до теорії: літературознавство та культурологія. К.: Смолоскип, 2008. 360 с. 3. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації / Г.Ф. Семенюк (гол. ред. ради) та ін. Київ, 2019. 4. Конобродська В. Курсова і дипломна роботи з етнолінгвістики: навч. посіб. Житомир: Полісся, 2003. 236 с. 5. Методичні рекомендації до виконання дипломних робіт із сучасної української мови для студентів філологічних спеціальностей / Упорядник О.А. Гапченко. К., 2003. 19 с. 5. Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт. Методичні рекомендації для студентів ОП «Українська і англійська мови: переклад та редагування». К., 2021. 6. Сурмін Ю.Д. Наукові тексти: специфіка, підготовка та презентація : навч.-метод. посіб. К.: НАДУ, 2008. 184 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
публічний захист, відгук, рецензія
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни