КД "Основи коректури та редагування". Ч.2. Основи редагування

Освітня програма: Українська мова і література та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
КД "Основи коректури та редагування". Ч.2. Основи редагування
Код дисципліни
ДВС.3.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 3 Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 12 Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 22.1 На фаховому рівні надавати консультації з дотримання норм літературної мови та культури мовлення. ПРН 22.2 Знати теоретичні засади літературного редагування і коректури. ПРН 22.3 Володіти базовими професійними знаннями і уміннями, необхідним для виконання коректури та літературного редагування творів різних жанрів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базовими для вивчення цього предмету є знання, здобуті під час вивчення блоку дисциплін бакалаврату (1–3 курси). Студент повинен знати: структуру сучасної української мови, одиниці всіх структурних рівнів української мови, особливості функціонування одиниць у мові та мовленні, норми сучасної української мови; основні закони логіки, філософії і психології; загальні властивості літератури як мистецтва слова; вміти аналізувати й критично оцінювати власне та чуже мовлення; організовувати процес свого навчання й самоосвіти; володіти методиками традиційного лінгвістичного аналізу всіх мовних і мовленнєвих одиниць; елементарними навичками роботи з інформацією в інтернет-ресурсах, виокремлювати достовірний матеріал в інформаційному полі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – фахове ознайомлення студентів з основними теоретичними положеннями і поняттями коректури та редагування, вироблення необхідних професійних компетентностей – умінь і навичок – застосовувати набуті знання на практиці, зокрема у процесі коректури та редагування рукописів. Курс передбачає засвоєння базових знань з основ коректури і літературного редагування; розуміння тексту як об’єкту літературного редагування, особливостей його тематичної та композиційної структури; знання типологічних ознак різних видів тексту і способів викладу матеріалу; поглиблення знань про типи, причини, психологічне підґрунтя мовленнєвих помилок; оволодіння основними методами та прийоми редакторського аналізу і редагування та коректури різних видів тексту.
Рекомендована та необхідна література
Основна: Іванченко Р. Г. Літературне редагування. – К., 2003. Капелюшний А. О. Стилістика і редагування. – Львів, 2002. Крайнікова Т. С. Коректура. – К., 2005. Партико З. В. Загальне редагування: нормативні основи. – Львів, 2017. Додаткова: Гузенко С. В. Літературне редагування. – Миколаїв, 2012. Завгородня Л. В. Основи літературного редагування та коректури. – Черкаси, 2010. Серажим К. С. Текстознавство. – К., 2012. Харлан А. П. Особливості тексту з погляду фахівців // Технологія і техніка друкарства. – 2008. – Вип. 1. Електронні джерела Куляс П. Типологія помилок. – К., 2005. Режим доступу: http://enpuir.npu.edu.ua/bitstream/123456789/26058/1/Kulias_Typolohiia.pdf Фаріон І. Мовна норма: знищення – пошук – віднова. – Івано-Франківськ, 2013. Режим доступу: http://padabum.com/d.php?id=53784
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи протягом семестру: • завдання, які виконуються у процесі самостійної роботи; • відповідь на практичних заняттях; • самостійні (домашні та аудиторні) завдання; • участь у дискусії.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: • мінімальна кількість балів протягом семестру – 60 балів; • відповідь на практичному занятті, доповнення, участь у дискусії: макс. 5 балів на кожному із 6 занять (оцінюється залежно від повноти розкриття поставленого питання і виконання завдання); • самостійна домашня робота: макс. 5 балів на кожному із 6 занять; • самостійна аудиторна робота: макс.11 балів на кожному із 2 занять; • модульна підсумкова робота – макс. 18 балів. Підсумкове оцінювання: залік.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни