Курсова робота

Освітня програма: Українська мова і література та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота
Код дисципліни
ДВС 3.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати мовні факти дійсності, визначати їхню специфіку й місце в українській мові. ПРН 22.1. На фаховому рівні надавати консультації з дотримання норм літературної мови та культури мовлення. ПРН 22.2. Знати теоретичні засади літературного редагування і коректури. ПРН 22.3. Володіти базовими професійними знаннями і уміннями, необхідним для виконання коректури та літературного редагування творів різних жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: • основи фахового лінгвістичного аналізу одиниць усіх рівнів організації системи української мови; теоретичні основи загального мовознавства; історію формування й розвитку української мови, сучасний стан її функціонування; соціальну та просторову варіативність української мови; способи та основні засоби вираження смислів у тексті; • закони побудови художнього твору; еволюцію напрямів, жанрів і стилів, творчість провідних письменників; • основні напрями у сучасній лінгвістиці. Уміти • усно та письмово формулювати власні думки і судження на основі теоретичних знань; • систематизувати мовні факти та явища, давати їм об’єктивну оцінку та самостійно їх досліджувати; • самостійно шукати та узагальнювати інформацію із різних джерел, володіти науково-дослідними методами відповідно до фахового спрямування; Володіти елементарними навичками • лінгвістичного аналізу тексту та аналізу мовного матеріалу; • текстотворення та редагування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – систематизувати та поглибити теоретичні знання із сучасної української мови та історії української мови, а також практичні навички зі збору й систематизації мовного матеріалу, аналітичних даних, добору фахової літератури, систематизації міркувань дослідників, підготовки і написання самостійного оригінального дослідження із української мови та презентації результатів цього дослідження у вигляді доповіді під час заліку. Цей освітній компонент сприяє розвитку фахових компетентностей, пов’язаних із підготовкою, написанням, редагуванням і презентацією аналітичних матеріалів, а також проведенням самостійних досліджень, навичками критичного мислення, умінням оцінювати сучасні мовні явища, історичні факти та динамічні процеси розвитку мови.
Рекомендована та необхідна література
Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. К., 2019. 93 с. Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view Еко Умберто: Як написати дипломну роботу: Гуманітарні науки / Пер. за ред. О. Глотова. Тернопіль: Мандрівець, 2007. 224 с. Штонь О.П. Курсова робота з української мови: навч.-метод. посіб. для студентів-філологів. / О.П. Штонь, В.А. Буда. Тернопіль: Навч. книга – Богдан, 2007. 64 с. Сурмін Ю.Д. Наукові тексти: специфіка, підготовка та презентація : навч.-метод. посіб. К.: НАДУ, 2008. 184 с. Скорук І.Д. Курсова та дипломна робота з ономастики: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. Луцьк : Вежа-Друк. 2014. 296 с. Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт. Методичні рекомендації для студентів ОП «Українська і англійська мови: переклад та редагування». К., 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановча консультація із науковим керівником; добір фахової літератури, укладання бібліографії за темою курсової роботи; формулювання гіпотези, укладання плану дослідження, аналіз джерел, фахових публікацій та ін.; написання курсової роботи відповідно до кваліфікаційних вимог; презентація та захист результатів дослідження. Консультація, самостійна робота, захист.
Методи та критерії оцінювання
Відмінно (90-100 балів). Курсова робота (проєкт) відповідає всім вимогам до навчально-наукових робіт такого типу. Добре (75-89 балів). Тему курсової роботи (проєкту) розкрито, але є окремі недоліки принципового характеру. Задовільно (60-74 бали). Тему курсової роботи (проєкту) в основному розкрито, але є численні недоліки змістового характеру. Незадовільно (1-59 балів). Тему курсової роботи (проєкту) розкрито поверхово.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни