Еволюція функціоналізму в українській стилістиці

Освітня програма: Українська мова і література та західноєвропейська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Еволюція функціоналізму в українській стилістиці
Код дисципліни
ДВС.2.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 3 Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 12 Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 21.1 Знати провідні актуальні тенденції функціонування мови в засобах масової інформації і встановлення ролі масмедіа у динаміці мовних і соціальних процесів. ПРН 21.2 Здійснювати комунікативну діяльність як реалізацію функцій мови в різних суспільних сферах (жанрово-стильова диференціація мови). ПРН 21.3 Володіння професійними навичками й уміннями, необхідним для створювати усних і письмових текстів різних жанрів і стилів українською мовою.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Вступ до мовознавства», «Сучасна українська мова. Лексикологія. Фразеологія», «Сучасна українська мова. Фонетика. Фонологія», «Сучасна українська мова. Морфемологія. Словотвір», «Сучасна українська мова. Парадигмологія».
Зміст навчальної дисципліни
Під час навчання роботу спрямовано на формування знань студентів про стилістичну диференціацію української мови, її різновиди та функціональні характеристики. Детально розглянуто напрями сучасної лінгвістики, в основі яких функціонально-стилістичний підхід, а також принципи роботи з текстами різних стилів і відповідною науковою літературою з акцентом на аналіз і самостійне продукування текстів відповідно до комунікативних потреб.
Рекомендована та необхідна література
1. Єрмоленко С.Я. Нариси з української словесності: стилістика та культура мови. Київ, 1999. 2. Селіванова О.О. Сучасна лінгвістика: напрями та проблеми: Підручник. Полтава: Довкілля-К, 2008. 3. Селіванова О.О. Сучасна лінгвістика: термінологічна енциклопедія. Полтава: Довкілля- К, 2006. 4. Українська лінгвостилістика ХХ – початку ХХІ ст.: система понять і бібліографічні джерела / За ред. проф. С.Я.Єрмоленко. Київ, 2007. 5. Шевченко Л.І. Горизонтами модерної лінгвістики / Уклад. Д.В. Дергач, Д.Ю. Сизонов. Київ, 2014. Додаткові: 1. Бацевич Ф.С. Нариси з комунікативної лінгвістики. Львів, 2003. 2. Карпенко Ю. О. Вступ до мовознавства [Текст]: підручник. Київ: Видавничий центр «Академія», 2006. 6. Шевченко Л.І., Шулінова Л.В. Стилістика української літературної мови : Тести, завдання, вправи. Книга 1. Видання 4-є: доп. і перероб. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні, залік
Методи та критерії оцінювання
наукові повідомлення, аналіз текстів, самостійне складання текстів, контрольна робота у формі тестів із різними типами запитань і завдань
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни