Люмінесцентна спектроскопія та магнетохімія

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Люмінесцентна спектроскопія та магнетохімія
Код дисципліни
ВБ.3.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. РЗ. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв'язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях з таких навчальних предметів, як «Неорганічна хімія», «Квантова хімія», «Координаційна хімія», «Спектроскопія неорганічних сполук», фізичних методів дослідження, окремих розділів фізики і математики. У свою чергу він є необхідним для виконання кваліфікаційних робіт на звання магістра.
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу «Люмінесцентна спектроскопія та магнетизм» складається з двох частин. Частина, присвячена люмінесцентної спектроскопії містить матеріал щодо класифікації видів люмінесценції залежно від способу збудження, основних механізмів що пояснюють люмінесцентні явища; наводяться найважливіші принципи методу люмінесцентної спектроскопії, принципові схеми люмінесцентних спектрометрів. Студенти будуть ознайомлені з основними характеристиками люмінесцентних речовин та матеріалів, з підходами до інтерпретації результатів спектральних досліджень, можуть навчитися робити висновки про будову речовин на основі спектральних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Люмінесценція координаційних сполук лантаноїдів : навч. посіб. / В. М. Амірханов. - К. : ВПЦ "Київський університет", 2017.-79 с 2. Bünzli J.-C. G. Lanthanide Photonics: Shaping the Nanoworld // Trends in Chemistry. – 2019. – V. 1, Issue 8, P. 751-762. 3. Bünzli J.-C. G. On the design of highly luminescent lanthanide complexes // Coordination Chemistry Reviews 293–294 (2015) 19–47. 4. В.О.Павленко, І.О. Фрицький. Вступ до магнетохімії. К.: ВПЦ «Київський університет», 2012. 167 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет