Синхронні процеси

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Синхронні процеси
Код дисципліни
ВБ.4.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципиі теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р3. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати органічну хімії на рівні бакалавра хімії. 2. Володіти навичками написання органічних реакцій. 3. Мати уявлення про механізми органічних реакції, їх класифікації на рівні бакалавра хімії. 4. Володіти навичками спектральної ідентифікації органічних речовин на рівні бакалавра хімії.
Зміст навчальної дисципліни
Поглиблений курс синхронних хімічних реакцій, їх класифікацій, сучасних теоретичних принципів, синтетичного потенціалу та можливостей практичного використання.
Рекомендована та необхідна література
1) Матеріали лекцій З.В. Войтенко (студентам видається електронний варіант презентації кожної лекції). 2) Сучасні огляди з реакцій циклоприєднання та оригінальні публікації з реакцій циклоприєднання в гетероциклічних сполуках. 3) F.A. Carey, R.J. Sundberg. Advanced Organic Chemistry. Part A. Structure and Mechanisms. 5th Ed. Springer, 2007, 212 p. 4) З.В. Войтенко. Ізоіндоли в умовах реакції Дільса - Альдера (Частина перша). Видавництво ПП Лисенко М.М. Ніжин, 2021, 232 с. 5) M.J.S.Dewar Aromaticity and pericyclic reactions. Angew.Chem.Int.Ed.Engl. 10, 761 (1971).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Поточний контроль - домашні завдання, контрольні (максимум 60 балів), іспит (максимум 40 балів)
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Зоя Всеволодівна Войтенко
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет