Загальна стереохімія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Загальна стереохімія
Код дисципліни
ВКП.4.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р05. Розуміти зв'язок між будовою та властивостями речовин. Р11. Описувати властивості аліфатичних, ароматичних, гетероциклічних та органометалічннх сполук, пояснювати природу та поведінку функціональних груп в органічних молекулах. РІ5. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р18. Демонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій з хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти базовими знаннями загальної хімії. 2. Мати уявлення про основи органічної хімії. 3. Знати основні поняття органічної хімії. 4. Вміти зобразити формули органічних сполук. 5. Володіти елементарними навичками написання органічних реакцій.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються базові поняття хімії в просторі й фундаментальні положення стереохімії. Розглядаються види стереоізомерії, причини оптичного обертання, номенклатура стереоцентрів, різні типи енантіомерії та діастереомерії, методи встановлення конфігурації, топізм, базові засадии стереоселективного синтезу, конформаційний аналіз, а також особливості стереохімії макромолекул.
Рекомендована та необхідна література
1. Ковтуненко В.О. Загальна стереохімія (2-е видання, перероблене). Підручник для студентів вищих навчальних закладів. К., Кондор, 2005. - 366 с. 2. Eliel E. L., Wilen S. H., Mander L. N. Stereochemistry of Organic Compounds. John Wiley and Sons, 1994. - 1190 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Поєднання лекцій із практичними заняттями
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Валентинівна Шабликіна
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет