Міжнародні стандарти моніторингу довкілля

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародні стандарти моніторингу довкілля
Код дисципліни
ВКБ.2.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р19. Використовувати свої знання, розуміння, компетенції та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання курсу "Неорганічної хімії", "Аналітичної хімії", "Органічної хімії" вищої школи
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни основна увага приділяється розгляду сучасних міжнародних стандартів моніторингу довкілля за системами US EPA (U.S. Environmental Protection Agency) та ESSA (Environmental Science Services Administration). Особлива увага приділяється вмінням практичного використання теоретичних знань і практичних навичок з різних видів аналітичної, неорганічної та органічної хімії та фізико-хімічних методів дослідження пріоритетних забруднюючих речовин природного та антропогенного походження. Розглядаються сучасні нормативні документи міжнародних агенцій з контроля та моніторингу за довкіллям. Під час проходження курсу студенти проходять лабораторний курс, який є невід’ємним доповненням до опанування практичними знаннями і проводять дослідження води, рослинного матеріалу та різних об’єктів природного середовища за міжнародними стандартами.
Рекомендована та необхідна література
1. Ronald Bailey, Herbert Clark, James Ferris, Sonja Krause, Robert Strong Chemistry of the Environment, Elsevier Inc. 2002, 805 pp. 2. William Bleam, Soil and Environmental Chemistry, Second edition, Academic Press, Elseiver, 2017, 573 pp. 3. Environmental Quality, Monitoring and Management, by Meghan Higgins (Editor), Callisto reference, 2019, 199pp. 4. Nanobiosensors for Environmental Monitoring: Fundamentals and Application, by Ravindra Pratap Singh (editor), Springer; 1st ed. 2022, 482 pp. 5. George W. Latimer. Official Methods of Analysis of AOAC International, 19th Edition, Edited by Gaithersburg, Md , 2012, volume 1, 2. 6. Chemistry of Atmospheres: An Introduction to the Chemistry of the Atmospheres of Earth, the Planets, and Their Satellites. Oxford University Press; Subsequent edition, 2000, 808-pp. 7. Soil Sampling and Methods of Analysis. Second Edition. Edited by Carter M.R., Gregorich E.G. CRC.2008.-1224 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції із застосуванням комп’ютерних технологій, лабораторний курс, семінарські заняття та самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає модульні контрольні роботи (письмові), домашні завдання, усні виступи з презентаціями, виконання і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом за семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

КАТЕРИНА ЄВГЕНІВНА ГУБІНА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет