Методи молекулярної емісії в аналізі

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Методи молекулярної емісії в аналізі
Код дисципліни
ВКБ.1.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р07. Застосовувати основні принципи квантової механіки для опису будови атома, молекул та хімічного зв’язку. Р14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання основ неорганічної, органічної та фізичної хімії, хімічних та інструментальних методів кількісного аналізу та основ квантової хімії. 2. Вміння виконувати хімічні розрахунки. 3. Володіння навиками проведення аналітичного експерименту відповідно до прописаної методики.
Зміст навчальної дисципліни
Курс “Методи молекулярної емісії в аналізі” присвячений теоретичним основам та практичному застосуванню методів молекулярного емісійного аналізу. В курсі розглядається природа явищ, на яких грунтуються методи, основні закони і кількісні характеристики молекулярної емісії, особливості будови флуоресцентних реагентів органічної природи, основні типи, будова і принцип дії флуоресцентних зондів і сенсорів. Розглянуто основні закономірності застосування флуоресцентних реагентів, зондів і сенсорів в методах молекулярної емісійної спектроскопії, зокрема для прямого визначення металів за зростанням та гасінням флуоресценції, неметалів та органічних речовин, особливості практичного застосування методів для визначення мікрокомпонентів неорганічної та органічної природи в присутності складних матриць техногенного та технічного походження, а також деякі аспекти застосування методів у біохімічних дослідженнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Lakowicz J.R. Principles of Fluorescence Spectroscopy. Third Edition. New York: Springer, 2006. – 954 p. 3. 2. Valeur B., Berberan-Santos M.N. Molecular Fluorescence: Principles and Applications, 2nd Edition. – Wiley-VCH Verlag & Co. KGaA, Weinheim, 2012. – 592 p. 3. Запорожець О.А., Зінько Л.С. Фотометричні та люмінесцентні методи аналізу. Питання та задачі для самоконтролю. Для студентів 4 курсу хімічного факультету спеціалізацій “Аналітична хімія” та “Хімічний контроль навколишнього середовища” .- К.: ВПЦ «Київський університет», 2006. – 50 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає виконання, оформлення і захист результатів лабораторних робіт, написання контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання - 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ростислав Петрович Линник
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет