Філософія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
ОК.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 17. Працювати самостійно або у групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. ПР 19. Використовувати свої знання, розуміння та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. ПР 23. Грамотно представляти результати своїх досліджень у письмовому вигляді державною та іноземною мовами. ПР 24. Використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології при спілкуванні, а також збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу, що базуються на знаннях шкільної програми дисциплін «Історії», «Людини і світ», «Художньої культури», «Етики».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Філософія» належить до переліку дисциплін вибору ЗВО та викладається у 2-му семестрі бакалаврату 3-го року навчання при підготовці за галуззю знань «Природничі науки». Навчальна дисципліна «Філософія» дає можливість долучити студентів до світоглядної та методологічної культури, накопиченої людством за всю історію свого існування, показати цілісний, інтегративний характер знань про навколишній світ, підкреслити принципову важливість для кожної людини її вільного світоглядного самовизначення, вибору активної життєвої позиції. Філософія – це світоглядна і водночас методологічна основа, на базі якої відбувається засвоєння гуманітарних, загальноосвітніх, фундаментальних та прикладних дисциплін. Значною мірою саме завдяки їй стає можливий вихід свідомості студентів за межі вузькопрофесійної підготовки, орієнтація на загальнолюдські цінності.
Рекомендована та необхідна література
1. Фюрст Марія, Тринкс Юрґен. Філософія /переклад. з нім. Вахтанґа Кебуладзе. – Київ : Видавництво ДУХ I ЛIТЕРА, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, 2018. 2. Філософія: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. Л.В.Губерського. – Харків: Фоліо, 2013. – С. 463-508. 3. Філософія: Хрестоматія : навч. посіб. для бакалаврів фізико-математичних та природничих спеціальностей / О.В.Комар, А.А.Кравчук, О.В.Руденко та ін.; загальна ред. докт. філософ. н., проф. Добронравова. У 2-х томах. – К:, 2010. 4. Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення) : навч. посіб. / за ред. акад. НАН Україні Л.В.Губерського. – К.: Знання, 2009. 5. Кунцман П., Буркард Ф. П., Відман Ф. Філософія: dtv-Atlas.. Київ: Знання-Прес, 2002. 6. Рассел Б. Історія західної філософії / Пер. з англ. Ю. Лісняка, П. Таращука. - К.: Основи, 1995. 7. Сучасна зарубіжна фiлософiя. Течії i напрями. Хрестоматія. – К., 1996.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою і включає екзамен. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Вікторівна Комар
Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет