Методи синтезу неорганічних та координаційних сполук

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Методи синтезу неорганічних та координаційних сполук
Код дисципліни
ВКБ.4.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальну, неорганічну, фізичну хімію, кристалохімію, координаційну хімію. Володіти основами синтетичної хімії, з використанням сучасних підходів, планувати проведення синтезу; вибирати необхідні реакційні умови та середовище синтезу; методи дослідження речовини і її властивості.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна включає вивчення особливості методів синтезу неорганічних і координаційних сполук, які перспективні для різних напрямків науки і техніки. Розглянуто особливості синтезу сполук в різних середовищах. Розглядаються Високотемпературний, гідротермальний, електрохімічний та прямий методи синтезу.
Рекомендована та необхідна література
1. Modern inorganic synthetic chemistry.(edited by Ruren Xu, Wenqin Pang, Qisheng Huo). Elsevier, 2011, 587 p. 2. Скопенко В.В., Зуб В.Я. Координаційна хімія. Практикум. К.: Видавництво КНУ, 2003. 3. Скопенко В.В., Савранський Л.І. Координаційна хімія. К.: Либідь, 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає модульні контрольні роботи (письмові), домашні завдання, усні виступи з презентаціями, виконання і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом за семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ ПАВЛЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет