Хроматографія мономерів та полімерів

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хроматографія мономерів та полімерів
Код дисципліни
ВКБ.8.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Теоретична підготовка, що надається студенту загальним курсом «Хімія високомолекулярних сполук» та "Фізична хімія"
Зміст навчальної дисципліни
Теоретичні основи газової та рідинної адсорбційної, газо-рідинної та рідинно-рідинної хроматографії, гель-проникної, оберненої газової хроматографії. Особливості використання для аналізу мономерів та полімерних матеріалів.
Рекомендована та необхідна література
1. О. М. Мінаєва «Хроматографічний аналіз».-Черкаси.:ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2013.-284 с. 2. E. Lundanes, L. Reubsaet, T. Greibrokk Chromatography: Basic Principles, Sample Preparations and Related Methods, First Edition.-2014 Wiley-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA. Published 2014 by Wiley-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA-223 р. 3. О. М. Лисенко, Т.В. Ковальчук, В.М. Зайцев «Основи газової хроматографії». Навч. Посібн.-К.: 2013.-28 с. 4. Набиванець Б.Й., Сухан В.В., Лисенко О.М. Основи хроматографічного аналізу. –К.: ВГЦКДУ, 2002. –121 с. 5. S. Mori, H. G. Barth “Size Exclusion Chromatography”, Springer-Verlag, 1999.- 234 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Олександрівна Вретік
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет