Технологія виробництва органічних сполук і полімерів

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Технологія виробництва органічних сполук і полімерів
Код дисципліни
ВКП. 5.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р01.Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р04. Розуміти основні закономірності та типи хімічних реакцій та їх характеристики. Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р13. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань. Р18. Демонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, принципів та теорій з хімії
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття неорганічної хімії, органічної хімії, хімії та фізичної хімії високомолекулярних сполук. 2. Володіти базовими знаннями загальної хімії. 3. Знати основні поняття фізичних методів дослідження та ідентифікації структури сполук.
Зміст навчальної дисципліни
Проблемні питання сучасної хімії та хімічної технології в Україні. Хімічний комплекс України та його галузевий склад. Провідні виробничі напрямки сьогодні в Україні. Провідні підприємства галузі. Промисловий органічний синтез, його значення і розвиток. Сировинна база і вихідні речовини промислового органічного синтезу. Хімічна технологія. Механічна технологія. Основи хіміко-технологічних процесів. Виробництво ненасичених вуглеводнів. Виробництво дієнових вуглеводнів. Виробництво кисневмісних органічних сполук. Виробництво галогеноорганічних сполук. Методи одержання полімерів. Полімеризація в масі. Полімеризація у газовій фазі. Полімеризація у розчинниках. Суспензійна полімеризація. Емульсійна полімеризація. Поліконденсація в дисперсійних середовищах. Виробництво поліетилену. Виробництво поліпропілену. Виробництво поліізобутилену. Виробництво полістиролу. Кополімери стиролу. Виробництво полівінілхлориду.
Рекомендована та необхідна література
1. Савченко І.О., Сиромятніков В.Г. Навчальний посібник до курсів „Промислові полімери” та „Основи технології виробниц. полімерн. матеріалів” для студентів хімічного факультету. ВПЦ “Київський університет” Київ, 2012 р. 2. Солтис М.М., Закордонський В.П. Теоретичні основи процесів хімічної технології. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2003. – 430 с. 3. Ян Я. Піліховський, Анджей А. Пушинський. Технологія пластичних мас.-Київ: ІСДО, 1995. - 312 с. 4. О.В. Суберляк, П.І.Баштанник. Технологія виробництва виробів із композитів і пластмас. К.- ІСДО, 1995. – 164 с. 5. М. Братичак та інш. Лабораторний практикум з хімії та технології полімерів. – Варшава: ВВП, 2002. – 244 с. 6. О.В. Суберляк, П.І.Баштанник. Технологія виробництва виробів із композитів і пластмас. К.- ІСДО, 1995. – 164 с. 7. М. Братичак та інш. Лабораторний практикум з хімії та технології полімерів. – Варшава: ВВП, 2002. – 244 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист практичних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 100 балів/50 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на заліку 20 балів/14 балів. Залік складають студенти, які не набрали під час семестрового оцінювання 60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Олександрівна Савченко
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет