Основи соціально-орієнтованого управління
Освітня програма: Соціальна робота маг
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Основи соціально-орієнтованого управління
Код дисципліни
ОК.04 (частина 1)
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР 1., ПР 2., ПР 3., ПР 4., ПР 5., ПР 10., ПР 11., ПР 12., ПР 15., ПР 16.
Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: основи соціальної психології; основи конфліктології; основи соціальної взаємодії; сучасні теорії психології управління; соціальну роботу у громаді; основи соціального проектування; форми соціальної роботи у системі управління та менеджменту;
вміти: розробляти соціальні проекти для окремих цільових груп з питань оптимізації управління та взаємодії; допомагати у здійсненні ресурсного забезпечення соціальної роботи; користуватися соціально-психологічними методами вивчення об’єктів та суб’єктів управлінської діяльності; надавати консультативну допомогу у сфері управлінської діяльності; надавати соціальні послуги у громаді;
володіти: технологіями консультування та соціального супроводу.
Зміст навчальної дисципліни
Метою курсу є підготовка студентів до організації ефективного соціально орієнтованого управління на у державному та недержавному секторі. З цією метою, у процесі навчання студентам надається загальна характеристика управління у контексті теоретичних засади психології управління. Розкриваються змістовні компоненти феномену соціально-орієнтованого управління персоналом. Окремої уваги приділяється питанням організації державного управління та специфіки управлінської діяльності у громадах на засадах соціально-орієнтованого управління. Також визначається роль громадської думки та місце масових комунікацій в системі соціально-орієнтованого управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Александров Д.О. Теоретичні основи соціальної взаємодії. Навч. посібник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. 267 с.
2. Балтачеєва Н.А. Теорія та практика формування і реалізації соціальної політики України: пріоритети. К.: Наукова думка, 2006. 512 с.
3. Бех В.П. Громадські організації у дискурсі демократизації суспільства: монографія. К.: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2011. 680 с.
4. Державне управління: підручник / за ред.. А.Ф. Мельник. К.: Знання, 2009. 582 с.
5. Новікова О.Ф., Гріневська С.М., Шамілева Л.Л. Соціальна орієнтація економіки: механізм державного регулювання: монографія. Донецьк,2009. 220 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, реферативні доповіді, модульний контроль, залік. Максимальна кількість балів за семестр 60 балів. Форма проведення заліку усна, відповідно до попередньо надісланих творчих завдань та проектів. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо. Шкала оцінювання: 0-59 балів – не зараховано, 60-100 балів – залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни