Психологія масової поведінки

Освітня програма: Психологія Маг денна Коваленко

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія масової поведінки
Код дисципліни
ВБ.2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Здійснювати пошук, опрацювання та аналіз професійно важливих знань із різних джерел з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. ПРН 4 Робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, груп, організацій. ПРН 9. Вирішувати етичні ділеми з опорою на норми закону, етичні принципи та загальнолюдські цінності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи загальної та соціальної психології. 2. Уміти здійснювати психологічний аналіз внутрішнього світу та поведінки особистості й зовнішніх чинників впливу на групи. 3. Володіти навичками пошуку, опрацювання та аналізу інформації, використання інформаційних та комунікативних технологій в навчальному процесі.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна формує здатність до усвідомлення психологічних закономірностей, аналізу змісту та перебігу масової комунікації і поведінки у середніх та великих стихійних групах в різноманітних контекстах та соціальних ситуаціях; використання цих знань з метою підвищення ефективності власного професійного та поза-професійного спілкування; навчання інших оптимальним способам поведінки в умовах стихійної масової взаємодії з метою попередження негативних наслідків такої взаємодії. Мета - полягає в опануванні студентами психологічних закономірностей функціонування масової свідомості та поведінки, пізнанні глибинних параметрів і мотивів, чинників та механізмів соціально-економічної активності мас і спільнот; розумінні психологічного підґрунтя міжособистісних і міжгрупових суспільних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Васютинський В. Психологічні виміри спільноти. монографія / Вадим Васютинський. К. : Золоті ворота,. 2010. 120 c. 2. Корнєв М.Н., Фомічова В.М. Психологія масової поведінки / М.Н.Корнєв, В.М.Фомічова. К.: Ін-т післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка, 2000. 268 с 3. Соціальна психологія великих стихійних груп і масових явищ [Текст] : навч.-метод. посіб. / Л. Е. Орбан-Лембрик ; ПНУ ім. Василя Стефаника. - Івано-Франківськ, 2005. 104 с. 4. Різун В.В. Теорія масової комунікації [Електроний ресурс] / В.В. Різун // Електронна бібліотека Інституту журналістики. — Режим доступу до б-ки: http://www.journ.univ.kiev.ua/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, обговорення на семінарських заняттях; індивідуальні та групові проекти, аналіз кейсів, комунікативні вправи та елементи тренінгових вправ і рольових ігор, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Усні відповіді на семінарах, доповнення, участь у дискусіях, виконання творчих індивідуальних та групових завдань оцінюються на кожному занятті, а самостійна робота після занять. Підсумкова контрольна робота виконується в аудиторії в кінці семестру. Залік виставляється шляхом додавання кількості балів отриманих за всі види роботи впродовж семестру та підсумкової контрольної роботи. Min. – 60 балів Max.– 100 балів Усна відповідь 6 х 3 = 18 10 х 3 = 30 Доповнення 4 х 1 = 4 5 х 2 = 10 Презентації, участь у дискусіях, робота у мікрогрупах 3 х 6 = 18 5 х 6 = 30 виконання тестових вправ, 10х1 =10 10х1 =10 Контрольна робота 10 х 1 = 10 20 х 1 = 20
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни