Клінічна психофармакологія (англійською мовою)

Освітня програма: Психологія Маг денна Коваленко

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Клінічна психофармакологія (англійською мовою)
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, груп, організацій. ПРН 5. Розробляти програми психологічних інтервенцій (тренінг, психотерапія, консультування тощо), провадити їх в індивідуальній та груповій роботі, оцінювати якість.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати головні категорії та поняття психологічної науки, історію розвитку психологічних знань, методи психології, базові уявлення основні відомості про психічні та психофізіологічні явища, процеси, стани та їх функціонування під дією психотропних препаратів. Володіти знаннями, що відповідають освітньо-кваліфікаційному рівню “бакалавр”, зокрема з дисциплін “клінічна психологія”, “нейропсихологія”, “патопсихологія”. 2. Вміти розпізнавати терапевтичний вплив та побічну дію психотропних препаратів на когнітивну, емоційно-вольову та ціннісно-мотиваційну сфери особистості, планувати психотерапевтичну інтервенцію з особами, що приймають психоактивні препарати. 3. Володіти навичками наукового дослідження, пошуку, обробки та аналізу інформації, використання інформаційних та комунікативних технологій та базовими компетенціями психологічного супроводу осіб з психічними розладами, що отримують психофармакотерапію.
Зміст навчальної дисципліни
   Мета дисципліни – засвоєння знань щодо предмету, методу та прикладної специфіки особливостей клінічної психофармакології її історичного розвитку та актуальних напрямів досліджень, а також її місця в системі суміжних дисциплін; розуміння закономірностей впливу психотропних препаратів на організм та психіку людини, в ході лікування психічних розладів.Курс «Клінічна психофармакологія» присвячений формуванню практичних навичок психодіагностики, психотерапевтичної взаємодії та психологічного супроводу осіб, що отримують психофармакотерапію. У курсі розкриваються особливості впливу різних класів психотропних речовин на когнітивну, емоційно-вольову та ціннісно-мотиваційну сфери особистості. Розглядається механізм дії фармакологічних препаратів на психічну діяльність людини та поведінку, визначаються особливості прояву лікувального ефекту, побічної та токсичної дії на організм.
Рекомендована та необхідна література
1.  Alan F. Schatzberg , Charles DeBattista Schatzberg's Manual of clinical psychopharmacology. VA, United States, American Psychiatric Association Publishing, 2020. 836 p. 2. Ian M. Anderson , R. Hamish McAllister-Williams Fundamentals of clinical psychopharmacology. Portland, Productivity Press, 2019. 280 p. 3. R. H. Ettinger Psychopharmacology. Hove, Psychology Press Ltd, 2020. 316 p. 4. S. Nassir Ghaemi Clinical psychopharmacology: Principles and practice. New York, Oxford University Press Inc, 2019. 624 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 25/15 балів 2. Аналітична доповідь: 25/5 балів 3. Підсумкова самостійна робота: 50/20 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт. Оцінюються доповнення та активна участь на лекціях; на семінарському занятті презентується виконаний робочий проект та результати самостійної роботи. Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100. Зараховано 60-100 Не зараховано 0-59
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни