Соціально-політичні студії

Освітня програма: Політична психологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОНД.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР17. Демонструвати соціально відповідальну та свідому поведінку, слідувати гуманістичним та демократичним цінностям у професійній та громадській діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
мати узагальнені знання про процеси та явища суспільного буття, про філософські, культурні, політико-правові та соціально-економічні основи житія суспільства; вміти збирати та аналізувати інформацію щодо подій, протесів та явиш соціально - політичного життя суспільства; володіти елементарними навичками використання інформаційних джерел: наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до соціально - політичних подій та явиш.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є ознайомлення студентів з основами сучасної соціально- політичної науки та формуванна знань про суспільство, політичні інститути, процеси та явища, про особливості політики та влади в сучасних суспільствах. Навчальна дисципліна знайомить студентів із основами політичної науки; надає знання про природу сучасних політичних процесів, сутність і різновиди політичних систем та режимів, теорії політичних інститутів - теорію держави, партій, груп інтересів, політичних еліт, політичного лідерства, вибори та виборчі системи, природу, сутність політичної культури та політичної свідомості, основні ідеологічні течії в сучасному світі, процеси міжнародного політичного життя.
Рекомендована та необхідна література
Політологія: Підручник За ред. О.В. Бабкіної. В.П. Гороатенка. - К.: ВЦ «Академію, 2008,- 568 с. Політологія. Навчально-методичний комплекс. Заред. Кирилюка Ф.М. - K. 2004. Політологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів. За ред. Цвиха В.Ф. Батрименка O.B. -К.'Київський університет", 2010-671 с. Політологія. Підручник. 'За ред. Кулагіна Ю.І., Полуріза Е.І. -К, 2002. Політологія: відповіді на питання екзаменаційних білетів. Нанчальний посібник. За ред. Цвиха В.Ф. - К. Знання. 2012 - 374 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 36/60 балів 2. Самостійна робота (написання реферату чи есе): 12 / 20 балів Всі види робіт за семестр мають у підсумку - в максимальному вимірі 80 балів - в мінімальному вимірі 48 балів Уразі відсутності на семінарському занятті студент може відпрацювати завдання на семінар у письмовій чи усній фори. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкове спінювання у формі заліку. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахування. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум - 60 балів, для одержання заліку необхідно обов'язково відпрацювати пропущені теми в письмовій чи усній формі. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни - мінімум 60, максимум 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни